Strona główna Na sygnale Kryminalne Wpadli złodzieje. Pomógł monitoring

Wpadli złodzieje. Pomógł monitoring

0

Na trop jednego ze sprawców włamań funkcjonariusze wpadli dzięki zapisowi z monitoringu zamieszczonego na elewacji szkoły.

Ksawerowscy stróże prawa od dłuższego czasu pracowali na sprawą włamań i kradzieży do różnych obiektów na podległym im terenie. Bazując na wiedzy operacyjnej i rozpoznaniu środowiska przestępczego ustalili, że związek z tymi zdarzeniami mają dwaj 22-latkowie. W zatrzymaniu złodziei pomógł zapis z monitoringu szkoły w Ksawerowie. Jeden z kamer uchwyciła wizerunek jednego z włamywaczy.

– Policjanci ustalili, że mężczyźni od początku roku dopuścili się kilku podobnych przestępstw. Złodziejskiemu duetowi zarzuca się włamanie do pomieszczenia gospodarczego przy ulicy Szkolnej, skąd skradli kosiarkę spalinową i nowiutki komplet pościeli wełnianej, przeznaczonej na prezent ślubny – informuje kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Odzyskane mienie warte w sumie prawie 2000 złotych trafiło do rąk właścicieli. Okazało się również, że  22-latkowie okradli jeden z kontenerów biurowych usytuowanych przy tej samej ulicy, a skradzione mienie warte kilkaset złotych upłynnili na skupie złomu. Na początku lutego łupem sprawców padły również przedmioty skradzione z terenu ogródków działkowych przy ul. Rzepakowej. Mienie należące do jednego z działkowiczów policjanci ujawnili na pabianickim skupie złomu. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

***

Policjanci wydziału kryminalnego pabianickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, dokonujących od dłuższego czasu szeregu włamań do obiektów handlowych na terenie całego miasta. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pionu kryminalnego od dłuższego czasu analizowali przypadki  włamań do obiektów handlowych na terenie Pabianic. Prowadzone przez nich działania zaowocowały zatrzymaniem w dniu 18 lutego 2015 roku dwóch mężczyzn w wieku 20 i 34 lat, mających związek z tą kategorią przestępstw.

Śledczy szacują, że straty poniesione w wyniku przestępczego działania sprawców sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Decyzją prokuratora złodziejski duet został objęty dozorami policyjnymi. Policjanci traktują sprawę rozwojowo i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

REKLAMA