Ksawerowianie po pokonaniu 0:1 Startu Brzeziny ostrzyli sobie zęby na drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Po bardzo dobrym występie przed własną publicznością mogli oni sobie dopisać kolejne trzy punkty.
GKS Ksawerów – Sokół II Aleksandrów Łódzki 4:1 (2:0)

Zgromadzeni na stadionie fani GKS-u na bramkę nie musieli czekać długo. Gospodarze postanowili szybko zaskoczyć gości i gola zdobyli już po nieco ponad 20 sekundach od pierwszego gwizdka. Strzelcem okazał się się Tomasz Ostalczyk.

Ksawerowianie postanowili szybko pójść za ciosem i po kilku minutach na tablicy widniał już wynik 2:0. Jan Rychta zdecydował się na strzał z około 20. metrów i ten zaskoczył bramkarza, ale nie sprawił jeszcze, że piłka zatrzepotała w siatce. Do odbitej futbolówki podbiegł jednak Kozłewski, podwyższając prowadzenie swojego zespołu.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola i mimo, że Sokół starał się wrócić do gry, to niewiele z tego wynikało. W 66. minucie spotkania wynik na 3:0 podwyższył Rafał Rikszajd, który wykorzystał dośrodkowanie od Grzejdziaka i strzałem z pierwszej piłki skierował piłkę do siatki tuż przy bliższym słupku.

Tak wyglądała radość Rafała ze strzelonego gola

Przy tym wyniku morale gości podupadło, ale w 85. minucie spotkania zdołali oni zdobyć bramkę honorową. Na niewiele im się to jednak zdało, bo dwie minuty później strzał zza pola karnego oddał Arkadiusz Telesiewicz, ustalając wynik tego spotkania na 4:1.

Tym samym GKS odniósł drugie zwycięstwo ligowe w tym roku i znajduje się na 8. miejscu w tabeli ze stratą dwóch punktów do piątego Orła Parzęczew. Podopieczni Jarosława Maćczaka w przyszłą sobotę o godzinie 16:00 zagrają na wyjeździe z LKS-em Rosanów.

Gole dla GKS-u: 1. Tomasz Ostalczyk (1:0), 8. Damian Kozłewski (2:0), 66. Rafał Rikszaj (3:0), 87. Arkadiusz Telesiewicz (4:1).

GKS: Rzeźniczak, Kubala, Sowiński, Grala, Ciesielski (80. Karol Rychta), Telesiewicz (90. Majchrzak), Grzejdziak, Ostalczyk (78. Bajer), Jan Rychta (62. Rikszajd), Kozłewski (60. Olszewski), Marcinkowski (80. Jędrzejczyk).