Zawodnicy Masters Handball Team Pabianice pojechali do Kalisza, aby walczyć o miano najlepszej drużyny w kraju w kategorii +45 lat i swój cel zrealizowali.

Pabianiczanie przed imprezą zostali wzmocnieni Rosjaninem Aleksandrem Litowskim, czyli zawodnikiem znanym przede wszystkim z występów w Iskrze Kielce. Widać, że transfer ten pomógł naszej drużynie, bowiem ta podczas całego turnieju nie zaznała goryczy porażki.

MHT Pabianice rozprawiło się kolejno z Masters Opole, SDfP Kraków, Masters Czempiń oraz Grunwaldem Poznań. Po wyjściu z grupy na ich drodze stanął Chrobry Głogów, ale także tego przeciwnika udało się pokonać.

W wielkim finale pabianiczanie mierzyli się ponownie z Grunwaldem Poznań i po raz drugi pokonali drużynę ze stolicy wielkopolski (9:6), zostając tym samym mistrzami Polski w kategorii +45 lat.

Dwóch zawodników naszego zespołu otrzymało także nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem imprezy został Przemysław Borsuk, a najskuteczniejszym bramkarzem wybrano Marcina Zajkiewicza.

Jedno zadanie zostało wykonane, ale teraz przed naszą drużyną kolejna ważna impreza. Już za niecałe dwa miesiące pojadą oni do Turynu na European Game Masters. Trzymamy za nich kciuki.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments