Strona główna Dzieje się Rozrywka Nie mają litości. Nowa płyta Dziadów Borowych i Maggoth

Nie mają litości. Nowa płyta Dziadów Borowych i Maggoth

0

Dziś światło dzienne ujrzała płyta „Mental anarchy”. To wspólny materiał pabianickich zespołów – Dziady Borowe i Maggoth.

Fanom ciężkich brzmień, kapel tych na pewno nie trzeba przedstawiać. Oba zespoły działają od ponad 10 lat na polskiej scenie. Maggoth ma na swoim koncie dwie płyty „„Backstabbers Aggression” oraz „System Error”. Krążki zebrały bardzo pozytywne recenzje portali i pism muzycznych (WIĘCEJ). Podobny dorobek artystyczny mają Dziady Borowe, założone przez Adama Stoczyńskiego, znanego wszystkim jako „Muzzy”. Zespół wydał dwa albumy – „Madafaka” oraz „Niech ktoś mnie kupi”.

„Mental anarchy” to split (wydawnictwo wspólne) szykowany od blisko dwóch lat. Na płycie (wydanej z mini „książeczką”) jest 8 utworów, po 4 każdej z kapel. Po pierwszym kontakcie z materiałem nie da się nie zauważyć, że Dziady Borowe to nie ten sam zespół, który słyszymy na pierwszej płycie Madafaka. Od razu warto zaznaczyć, że składy kapel są wymieszane. Artur Kubiak – wokalista i gitarzysta rytmiczny w Maggoth jest gitarzystą (jedynym) w Dziadach Borowych, a basistą obu zespołów jest Adam „Grucha” Gruszczyński. Artur Kubiak nie ma litości dla swojej Mesy grając zarówno w thrashowym Maggoth jak i metal-punkowych (przynajmniej kiedyś) Dziadach. Dziś riffy grane w zespole Muzzyego świetnie sprawdziłyby się w Maggoth i odwrotnie.

Muzycy mieli sporo czasu, żeby dopracować kompozycje, brzmienie (realizacją zajął się Paweł Drozd – perkusista Maggoth) i na pewno „Mental Anarchy” jest pozycją, której nie może zabraknąć na półce prawdziwych fanów muzyki metalowej.

Na uwagę zasługuje jeszcze nietypowy projekt okładki zilustrowany kontrowersyjnymi fotografiami Adama „Kruka” Wirskiego.

Dziady Borowe – Adam Stoczyński, Artur Kubiak, Adam Gruszczyński i Piotr Raszewski.

Maggoth – Artur Kubiak, Adam Gruszczyński, Paweł Drozd i Wojciech Piekarniak.

Płytę można zamówić za pośrednictwem strony 8merch.com

 

REKLAMA
Poprzedni artykułTurniej mikołajkowy szkół podstawowych (ZDJĘCIA)
Następny artykułPiekarnia z Pabianic nagrodzona
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments