Strona główna Dzieje się Rozrywka Świetne recenzje Maggothu

Świetne recenzje Maggothu

0

Choć kończą nagrywać kolejną płytę poprzedni materiał wypływa na szersze wody. Krążek „System Error” zbiera pochlebne opinie branżowych portali.

Pabianicki Maggoth to bez wątpienia zespół niedoceniony przez szersze grono słuchaczy. Świetny numer „Liars” promujący płytę okraszony profesjonalnie zrealizowanym teledyskiem ma niecałe 3000 odsłon na You Tube. Na szczęście o zespole robi się coraz głośniej. W styczniu o Maggoth napisał metalizine.pl, w sierpniu polishstage.com przeprowadził treściwy wywiad z muzykami, a chwilę później bardzo przychylną recenzję napisał portal heavyrock.pl.Już od pierwszych dźwięków „System Error” wiedziałem, że to będzie dawka solidnego i znacznie podnoszącego poziom adrenaliny thrashu. Nie spodziewałem się jednak, że przy zachowaniu jak najbardziej thrashowej tematyki tekstów, surowości grania oraz zmiennych temp, można na jednym, zaledwie 26-minutowym krążku, przedstawić tak bogatą różnorodność gatunkową spod znaku metalowej ekstremy – tak opisuje płytę recenzent heavyrock.pl

Maggoth powstał w Pabianicach w 2002 roku. Założycielem grupy i głównym motorem napędowym jest Artur „Austin” Kubiak, który gra również w Dziadach Borowych oraz The Corpse. Praktycznie od początku na perkusji gra Paweł Drozd, a od 7 lat na gitarze Wojtek Piekarniak. Co ciekawe, zespół od dłuższego czasu występuje bez basisty, a sesje studyjne na tym instrumencie odgrywa Austin. – Basy nagrane zostały przez jedyną osobę, która nie brzydziła się wziąć tego instrumentu do rąk – żartuje twórca Maggothu. Muzycy koncertowali w wielu miejscach w Polsce. W ubiegłym roku supportowali zespół Turbo przed łódzkim koncertem.

Za chwilę nagrany zostanie split, czyli wspólne wydawnictwo z zespołem Dziady Borowe.

Fanpage zespołu.

REKLAMA