Strona główna Dzieje się Rozrywka Dziady Borowe wracają na stare śmieci

Dziady Borowe wracają na stare śmieci

0

Pabianicki zespół Dziady Borowe po 6 latach znów zagra u siebie. Towarzyszyć im będą jeszcze trzy muzyczne ekipy. Sprawdź szczegóły.

23 marca, w Pabianickim Klubie Motocyklowym „Gremium” (ul. Torowa 3) będzie naprawdę głośno. Przystanek w Pabianicach, w trwającej od 23 lutego trasie koncertowej pod nazwą „Hardcore Over Poland 2018” będą miały trzy ekipy: Dziady Borowe, The Corpse (z Łasku) oraz Inkwizycja (z Krakowa).

Pierwsza z nich działa już od 2003 roku, „częstując” swoich widzów muzyką z pogranicza punku i metalu. Jak sami o sobie mówią, nie powielają metalowych schematów. Ich muzyka jest mocno pomysłowa, a teksty to zbitka życiowych obserwacji.

Sąsiadujący z naszym miastem Łask reprezentuje The Corpse. Kapela ta jako pierwsza w Polsce zaczęła grać gatunek – hardcore. Na przełomie lat 80 i 90 ekipa mocno eksperymentowała muzycznie. Mieli okazję występować m.in na festiwalu Jarocin 88 i Jarocin 89.

https://youtu.be/6lK64A1QCN4

Wśród trójcy nie może zabraknąć legendy sceny hardcore punk, ekipy z Krakowa – Inkwizycja. Zespół powstał w 1989 roku. Przewodzi nim od samego początku trwania – Dariusz „Ex Pert” Eckert. Na koncie kapela ma 3 płyty: „Na własne podobieństwo”, „Stare fotografie” oraz „Wojny nie będzie”.

Gościem koncertu będzie pabianicki zespół Despizer.

Koszt biletu to 15 zł, osoby poniżej 16 roku życia wchodzą za darmo. Koncert rozpoczyna się od godz. 18.30.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments