Strona główna Aktualności Nasi policjanci z inicjatywą dla służb ratowniczych

Nasi policjanci z inicjatywą dla służb ratowniczych

0

Mundurowi poprowadzili warsztaty szkoleniowe dla pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Z inicjatywy szefa pabianickiej policji insp. Cezarego Petrusa zorganizowane zostało dwudniowe szkolenie, które rozpoczęło się 13 listopada w Uniejowie. Podczas warsztatów mundurowi poprowadzili zajęcia dla 34 operatorów CPR z Łodzi. Zostali oni podzieleni na trzy grupy. Każdej przewodniczyli eksperci z pabianickiej komendy. Na wykładach omawiana była rola i znaczenie operatorów numerów alarmowych 112 w przekazywaniu informacji o zdarzeniach do konkretnych służb. Uczestnicy warsztatów pracowali na konkretnych przykładach.

Ponadto w warsztatach wzięli udział wykładowcy z Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu oraz Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

W czasie zajęć, insp. Cezary Petrus nakreślił założenia organizowanych warsztatów oraz zaznaczył przygotowanie i fachowość policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, którzy w praktyce omawili konkretne zagadnienia dotyczące zgłoszonych interwencji.

Szef pabianickiej policji przedstawił również przedstawicieli Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu: mł. insp. Mariusza Cichosza, kierownika ośrodka oraz wykładowców: podinsp. Mirosława Domagałę i podinsp. Pawła Jarząba jako ekspertów oceniających warsztaty pod kątem doskonalenia zawodowego.

Podsumowaniem dwudniowych warsztatów będzie konferencja, która odbędzie się 23 listopada w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments