Strona główna Aktualności Z miasta 3,5 mln zł dotacji na basen zostanie w ministerstwie

3,5 mln zł dotacji na basen zostanie w ministerstwie

16

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Starostwu Powiatowemu w Pabianicach 3,5 mln zł na budowę krytej pływalni i lodowiska. Cała inwestycja została oszacowana na ponad 20 mln zł. – Nie weźmiemy tych pieniędzy – mówi o dofinansowaniu starosta Krzysztof Habura.

Informacja, iż Pabianice je dostały pojawiła się na profilu Macieja Łuczaka, senatora PiS, któremu jest „niezmiernie miło” o tym poinformować. Dofinansowanie zostało przyznane na lata 2018 -2020. Tyle, że otrzymana kwota stanowi zaledwie cząstkę tej, jaka jest potrzebna, aby zrealizować przedsięwzięcie.

– Mamy już ułożony budżet na przyszły rok i rozdysponowane środki na inwestycje, ale nawet gdyby tak nie było, nie stać nas, aby dołożyć około 18 mln zł – podkreśla starosta. – A 3,5 mln zł to zdecydowanie za mało na rozpoczęcie budowy.

Temat pływalni i basenu pojawił się na początku 2014 roku. Powiat liczył wtedy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki sfinansuje obydwa obiekty w nawet 50%. Otrzymanie pieniędzy z tego źródła miało być warunkiem kolejnej dotacji – z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Gdy okazało się, że na 50-procentowe dofinansowanie nie ma co liczyć, urzędnicy ze starostwa mimo to zdecydowali się złożyć o nie kolejny wniosek. Mieli nadzieję, że w realizacji inwestycji pomogą gminy powiatu pabianickiego. Każda miałaby przeznaczyć na zadanie 2% z budżetu. Tak się jednak nie stało – wszystkie zgodnie odmówiły partycypowania w kosztach przedsięwzięcia.

– Nawet bez lodowiska basen kosztowałby około 15 mln zł. To wciąż duże pieniądze – dodaje Krzysztof Habura.

16
Dodaj komentarz

1600
8 Wątki komentarzy
8 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
11 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maryjan

To może pan starosta odbuduje teraz warsztaty szkolne ?

nkt

„Dziękujemy” panu staroście. Może i dobrze bo nie będą już nas zadłużać.

wal

staroście już podziękujmy,, a swoją drogą to niech redaktorzy napiszą choć raz prawdę co się dzieje w mieście a nie to co robią Ci co im płacą….

donald

Niech lepiej starosta kolejną część Franka Dolasa sobie zobaczy … może wtedy coś mu do głowy przyjdzie … 🙂

Przemek

Jak czytam te „gienialne” komentarze to widzę,że mam do czynienia z psiornymi trollami,które na rozkaz MŁ działają. Bo tak jak z S-14, tak i tu, psiornia pokazuje,że tak owszem jest niby za, ale de facto. zdecydowanie przeciw. Rzuciła ochłap na coś tam. Ten sprzeciw jest dlatego,że nie oni tu rządzą. Sytuacja, wypisz wymaluj, jak z krytym torem dla panczenów. Decyzja była, że warszawskie Stegny miały być zadaszone. Ale do władzy dorwała się psiornia. Uczynili małe, ale swoje fiku-miku i Warszawa już hali nad torem nie ma,a ma Tomaszów Mazowiecki, bo tam koleś Adriana jest włodarzem i to jeszcze partyjny funfelek.… Czytaj więcej »

Ink

Przemek….Ty to chyba masz ciepłą posadzkę w IM i piszesz to co Ci „Franek Dolas” powie z obawy aby nie pójść pracować w biedrze;) albo Cię opłaca ten mizerny redaktorek który sprzeda wszystkich aby mieć newsa …. No cóż jakie miasto i władza takie media

I tacy sami komentatorzy 🙂 Wyjedź z miasta uwolnij się od tego bagna i pokaż, ze jesteś lepszy, a nie z podwyższonym tętnem smarujesz coś z anonimowego konta.

Ink

Już dawno to zrobiłem i namawiam innych a tętno to mi podwyzszasz właśnie Ty …

To bardzo mnie cieszy, bo nie ma nic gorszego niż obojętność… Jak to mówią – ziarnko do ziarnka

klemens

Prawdziwy z ciebie Alfredzik chciałeś trzasnąć drzwiami a zapomniałeś, że w namiocie siedzisz. Pomysł krytego toru do panczenów w Tomaszowie ma pewnie ze 40 lat. Ale ponieważ z ciebie głąb nad głąby pomiędzy trollami to piszesz głupoty. Budowa takiej hali w Warszawie to dopiero porażka. Wszystko chcesz do słoików popakować ? Gdybyś jeszcze nie zauważył. peło miało tyle czasu na zbudowanie toru w dowolnym miejscu ile biegnie u ciebie myśl z mózgu do kłapaczki. Jak weźmiesz do rączki mapę albo odpalisz sobie taką w swoi bzdurosmartfonie to znajdziesz taką miejscowości jak Spała a w niej jeden z lepszych COS-ów w… Czytaj więcej »

Przemek

No jesteś niezły parch, super troll. A wiesz że biją tylko nie wiesz w którym kościele

nikt

chyba dzwonią, a nie biją….

irena

Ale sam bierzesz … i rodzina też ?

agnieszka

a może każdy Pabianiczanin da z budżetu domowego po 50 zł. i basen będzie 🙂

juju

„najlepsze pieniądze robi się na słomianych inwestycjach” 😉

Kubocki

Nie kapuję tego tępego uporu Habury i KC PO… Od początku jasne było, że to chybiony pomysł i PiS mówił jasno, że nie da kasy na to, a ci swoje. Rozwalili warsztaty z historią w tle, sprzedali obrabiarki w cenie złomu i… zostali z ręką w nocniku jak swego czasu Dychto ze Szpitalną i byłą budowlanką. Dlaczego wy jesteście tacy tępi ludzie???? Gdzie strategia, gdzie gospodarność? Robić coś na złość komuś za publiczne pieniądze? Masakra. Za to powinni karać finansowo z waszych prywatnych kieszeni! A wyborcy ocenią was za rok!