Strona główna Nie przegap Pij wodę, na zdrowie! Pod chmurką

Pij wodę, na zdrowie! Pod chmurką

3

Kolejnych 25 poidełek stanęło na terenie naszego miasta. Zdroje zamontowano już nie tylko w budynkach użytku publicznego, ale także na zewnątrz.

Na przestrzeni dwóch lat w Pabianicach zamontowanych zostało łącznie 55 poidełek. Zapewnienie mieszkańcom dostępu do świeżej, pitnej wody było możliwe dzięki dofinansowaniu z WFOSiGW w Łodzi, które na ten cel pozyskuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach. Poidełka są m.in. w miejskich i powiatowych szkołach, Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. św Jana, w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki, w Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, czy w szkole muzycznej przy ul. Grobelnej.

W tym roku, w ramach projektu „Pabianicka EKOmoda – czysta, zdrowa woda” pojawiło się pięć nowych, zewnętrznych „źródełek miejskich”, z których mieszkańcy Pabianic będą mogli korzystać już wiosną. Gdzie znajdziemy poidełka? Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Bugaj 110), na skwerze przy ul. Szarych Szeregów, na terenie Starostwa Powiatowego w Pabianicach (ul. Piłsudskiego 2), przed Urzędem Miejskim (ul. Zamkowa ul. Zamkowa 16) oraz na Bulwarach im. Feliksa Kruchego.

Stożki 25 października, już po zamontowaniu, przeszły niezbędne badania. Zarówno labolatorium z Warszawy, jak i to należące do ZWiK sprawdziły, czy woda w poidełkach spełnia wszelkie normy i wytyczne.

– Wyniki badań potwierdziły, że woda w zdrojach jest dobrej jakości  – informuje Agnieszka Lewera ze ZWiK. Kolejne takie testy zostaną przeprowadzone wiosną, a zatem przed oddaniem zdrojów do użytku pabianiczan. W okresie jesienno – zimowym zdroje będą zakręcone i zabezpieczone, aby nie uległy uszkodzeniu.

Co ciekawe srebrne stożki przyjechały do nas z Czech. Poidełka zewnętrzne gaszą pragnienie mieszkańców wielu miast, w tym Trójmiasta czy Warszawy.

Projekt pt. „Pabianicka EKOmoda – czysta, zdrowa woda” o wartości dofinansowania prawie 200 tys. złotych. to nie tylko ponad 20 dodatkowych zdrojów wodnych.

– Projekt składa się także z drugiej części – edukacyjnej – poinformował Kierownik Działu Rozwoju, Marketingu i Funduszy Zewnętrznych ZWiK, Krzysztof Rąkowski. – To m.in. ponad dziesięć spektakli dla dzieci z pabianickich szkół i przedszkoli. Dzieci uczestniczących w spektaklach było ponad tysiąc. Widowiska interaktywne wystawiane były niemalże przez cały październik.

W skład projektu wchodzą również: nowa platforma internetowa (zdrowa-woda.com.pl , happening „S.O.S. dla wody”, zakup mobilnego infokiosku z oprogramowaniem oraz konkursy dla mieszkańców Pabianic.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

trochę lipa te hydranty. strasznie niewygodnie i wolno się wiadro wody nabiera!

Szkoda kasy na takie coś. Swoją drogą kierownik bardzo się nudzi wymyślając takie pierdoły….

Pod magistratem psy już oszczały. Smacznego.