Strona główna Na sygnale Komendant poprosił księży o pomoc. Sprawa jest poważna

Komendant poprosił księży o pomoc. Sprawa jest poważna

0

Szef pabianickiej policji Cezary Petrus napisał list, w którym zaapelował do mieszkańców o rozwagę i czujność. Treść została odczytana przez księży z ambony.

Komendant chciał zwrócić uwagę na nasilającą się plagę oszustów pukających do drzwi starszych osób. List napisany przez inspektora Cezarego Petrusa został odczytany podczas niedzielnych mszy w kościołach na terenie powiatu pabianickiego.

– W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu pragnę przestrzec przed zagrożeniami, które w ostatnim czasie dotknęły osoby starsze. Przestrogą niech będzie historia sześciorga pabianiczan, będących ofiarami perfidnych złodziei – czytamy w w apelu.

Komendant w swoim komunikacie nawiązał m.in. do przykrego zdarzenia z 17 października. Tego dnia do 87-letniej pabianiczanki przyszli z wizytą kobieta i mężczyzna, podszywający się za pracowników wodociągów. Według nich popołudniu miała być przerwa w dostawie wody. Poprosili zatem gospodynię, aby poszła do łazienki i nalała wodę do wanny. W tym czasie oszustka stała w drzwiach łazienki i zagadywała starszą panią rozmową. Mężczyzna korzystając z okazji plądrował szafki. Tego samego dnia ofiara oszustów padła 81-latka. Dzień później 12,5 tysiąca złotych stracił 88-latek oszukany przez fałszywego pracownika gazowni.

W liście znalazło się również kilka słów przestrogi, na temat zbliżających się obchodów Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

– Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów. Przekonała się o tym 40-letnia pabianiczanka. Złodziej wykorzystując chwilę nieuwagi skradł pozostawioną na rowerze torebkę – przestrzega szef pabianickiej policji.

Cały komunikat znajdziemy poniżej:

 

 

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułTwoja uczta to nasze święto
Następny artykułZieloni z czwartą porażką z rzędu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments