Strona główna Aktualności Nasi policjanci wśród najlepszych. Ale to nie koniec rywalizacji

Nasi policjanci wśród najlepszych. Ale to nie koniec rywalizacji

0
fot. policja
Lepsi byli od nich tylko zduńskowolscy policjanci. Dwóch funkcjonariuszy z KPP w Pabianicach stanęło na podium w wojewódzkich eliminacjach 26 edycji ogólnopolskich zawodów policjantów prewencji „Patrol roku”. Jako zdobywcy drugiego miejsca będą reprezentować nasz region w tym konkursie na szczeblu krajowym. 

To starszy sierżant Sylwester Kaźmierczak z ogniwa patrolowo – interwencyjnego wydziału prewencji w naszej komendzie (jest stróżem prawa od pięciu lat) oraz będący w służbie przygotowawczej starszy posterunkowy Mikołaj Bobowicz, który na co dzień pracuje w komisariacie w Konstantynowie Łódzkim (niecałe trzy lata służby).

Konkurencja była spora – do rywalizacji przystąpiło 46 policjantów reprezentujących miejskie i powiatowe komendy regionu. Tworząc dwuosobowe patrole rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach. Były to: test wiedzy, interwencje, techniki obezwładniania osób, strzelanie, bieg pościgowy. O końcowym wyniku decydowała suma punktów.

Większą część eliminacji przeprowadzono w Łodzi, jedynie strzelanie odbyło się w KPP w Zduńskiej Woli. Trwały one trzy dni – od poniedziałku do wczoraj. Finał konkursu nastąpi w pierwszej połowie września w Szkole Policji w Słupsku.

REKLAMA
Poprzedni artykułAzyle drogowe z opóźnieniem. Formalności trwają…
Następny artykułBawimy się w Ksawerowie. Przyjedzie znany zespół disco polo
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments