Strona główna Aktualności Z miasta Nasi druhowie w oryginalnych strojach

Nasi druhowie w oryginalnych strojach

10
Jednostka OSP z Pabianic została wyposażona w nowe ubrania specjalne i hełmy bojowe. 

Druhowie z jednostki przy ul. Jutrzkowickiej będą się wyróżniać, bowiem jako jedyni w naszym powiecie mają czerwono-czarne stroje. Nowe komplety ubrań zostały zakupione ze środków budżetu obywatelskiego. Dotychczas używane ubrania specjalne oraz hełmy nie chroniły strażaków w sposób dostateczny, były mało ergonomiczne i w dużej mierze mocno wyeksploatowane.

Do strażnicy trafiły 34 uniformy (jeden kosztuje 4400 zł) oraz 6 hełmów. Kurtki oraz spodnie wykonane są z tkaniny tkaniny pararamidowej z powlekaniem silikonowo-węglowym wytrzymałej na wilgoć, ciepło i płomienie.

Na realizację projektu budżetu obywatelskiego przeznaczonych zostało 150 tys. złotych.

Druhowie z OSP w Pabianicach w 2020 roku 36 razy brali udział w akcjach ratunkowo-gaśniczych a 37 razy wzywani byli do zabezpieczenia rejonu miasta.

REKLAMA
Poprzedni artykułKradzież w hali magazynowej. Złodzieje wyjechali ładowarką
Następny artykułFotowoltaika, czyli o co chodzi z tymi panelami słonecznymi
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie chroniły w sposób dostateczny…
Czyli poprzednie stroje były nie właściwym rozporządzeniem pieniędzy skoro zakupiono coś co nie dostatecznie spełniało swojej zadanie?

był budzet obywatelski, dla spraw obywatelskich, to sie umowili, skrzykneli i rozpromowali – nowe stroje dla strazakow, ktorzy maja wyposazenie z naszych podatkow. Akurat zakup dla OSP nie spelnial statusu Budzetu Obywatelskiego, ale kto by sie przejmowal – a zdjecia i uroczyste wreczanie, przeciez bardziej atrakcyjne od przyznania sie ze w miescie syf i brut.

Idąc Twoim tokiem rozumowania kluby sportowe itp. też nie powinny dostać dofinansowania, a dostały.

Oczywiscie ze Nie z budżetu obywatelskiego!

Na taką głupotę, to aż słów brakuje. Nie potrafi ani czytać, ani pisać.

Czyli strażacy powinni zrobić święto sikawki i podziękować nam za budżet obywatelski.

przecież weszło rozporządzenie że stroje mają być koloru piaskowego, to co za chwilę będą zmieniali stroje bo są niezgodne z rozporządzeniem, ale co tam lans za nasze pieniądze musi być!

Nie wiem, ale się wypowiem

Najlepszy jest Radzio! A dla Seby najwidoczniej mundur za ciężki bo aż nogi mu się ugięły 🙂

Dostali żeby siedzieć cicho. Nic nikt nie wie o co chodzi, bo w tv nic nie mówią (pokazują) jakie są plany dot. OSP :-] Czy Po, czy Pis i tak jedzą z jednego gara-Naszego. Nie wiem jak prościej wytłumaczyć Wam Rodacy

Last edited 2 lat temu by Mihał