Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego i Robert Jarzębak, wójt Dobronia podpisali dziś umowę na dofinansowanie dwóch projektów, których budżet to blisko 30 mln złotych.

Pierwszy projekt o wartości 19,5 mln zł obejmie termomodernizację 12 budynków na terenie gminy. Drugi – ponad 10 mln zł – polega na budowie przedszkola wraz z salą gimnastyczną.  Dofinansowanie z funduszy unijnych to kwota 16 mln złotych (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020).

– W gminie Dobroń nie było do tej pory takich środków przeznaczonych na inwestycje, na poprawę jakości życia naszych mieszkańców – mówił wójt.

Kompleksową termomodernizację przejdzie 12 budynków użyteczności publicznej. Do projektu zakwalifikowane zostały wszystkie szkoły w gminie (SP Mogilnie Dużym, SP w Chechle Drugim, SP i ZS w Dobroniu), ośrodek zdrowia wraz z przedszkolem oraz 6 budynków komunalnych.

Sala i przedszkole dla 50 dzieci powstaną przy ul. Lipowej 1. Obiekty wybudowane będą w technologii pasywnej – chodzi o podwyższone parametry energetyczne. Roczny koszt ogrzania jednego metra kwadratowego będzie wynosił około 1,5 zł. Wójt przewiduje, że prace rusza wiosną 2017 roku.

– Gmina Dobroń to miejsce, które odbiega od standardu samorządowego, o którym słyszymy. To nieprawda, że nie można sięgać po fundusze unijne – powiedział marszałek.
Wizualizacja planowanego obiektu w Chechle Drugim
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię m. in. na temat 500+. Pytania są proste i zwięzłe 😉
Z góry dziękuję za pomoc

goo.gl/vEjIXz