Funkcjonariusze, którzy ewakuowali dwóch mężczyzn z płonącego mieszkania podtruli się tlenkiem węgla. 

26-letni starszy sierżant Kamil Pawliszak i 30-letni sierżant Patryk Sikora to funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Dziś w nocy o godz. 1.30 jako pierwsi dojechali do pożaru drewniaka na ul. Dąbrowskiego. Nie czekając na strażaków, weszli do płonącego mieszkania na parterze i wyciągnęli stamtąd dwóch mężczyzn. Kolejnych dwóch poszkodowanych uratowali strażacy. Jeden z ewakuowanych jest w stanie ciężkim.

Do szpitala trafiło czterech mężczyzn przebywających w pomieszczeniu oraz funkcjonariusze, którzy podtruli się tlenkiem węgla. Jak udało nam się ustalić, poszkodowani policjanci są już w domu.

– Komendant powiatowy wystąpi do komendanta wojewódzkiego z wnioskiem o wyróżnienie policjantów, którzy w narażeniu życia i zdrowia ratowali ofiary pożaru – mówi asp. Tomasz Tarała z pabianickiej policji.

W akcji gaśniczej brało udział 25 strażaków z 6 zastępów. Działania trwały blisko 2 godziny. Straty oszacowano na około 20 tys. złotych. Przyczyna to najprawdopodobniej zaprószenie ognia.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułJakość w ciepłowni
Następny artykułNajwiększe dofinansowanie w historii
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments