Pabianickie koszykarki w meczu 21. kolejki 1. ligi kobiet nie poradziły sobie przed własną publicznością z zespołem z Leszna.

Grot TomiQ Pabianice – Tęcza Leszno 66:69 (18:18, 16:17, 20 :18, 12:16)

Od początku obie drużyny toczyły bardzo wyrównaną walkę. Dopiero dzięki trafieniom Kowalczyk i Szałeckiej Grot wyszedł na wyższe prowadzenie 15:11. Przyjezdne nie zamierzały jednak odpuszczać i po chwili doprowadziły do remisu po 15. Kowalczyk dopowiedziała celnym rzutem za trzy, ale pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 18:18. W drugiej partii gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z ekip nie potrafiła wywalczyć przewagi wyższej niż cztery oczka. W ostatniej skutecznej akcji pierwszej połowy zawodniczka przyjezdnych popisała się celną trójką i Tęcza schodziła na przerwę prowadząc 34:35.

Po zmianie stron pabianiczanki ruszyły do ataku i po zdobyciu 7 punktów z rzędu prowadziły 41:35. Leszno zdołało jednak ponownie wyrównać. Przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 54:53. Raz jedna ekipa wychodziła na prowadzenie, by po chwili bliżej zwycięstwa była druga. Ostatecznie tę wojnę nerwów lepiej zniosły przyjezdne, które zwyciężyły 66:69.

Ostatni mecz rundy zasadniczej Grot rozegra w przyszłą niedzielę. O 18:00 zmierzy się na wyjeździe z ostatnimi w tabeli Karkonoszami Jelenia Góra.

Grot: Twardowska (8), Danych (13), Szałecka (8), Kowalczyk (13), Grzelak (18), Kirsz (6).