Strona główna Dzieje się Sport Milena najlepsza na Cyprze

Milena najlepsza na Cyprze

0
fot. UKS Azymut Pabianice

Zawodniczka UKS Azymut Pabianice zwyciężyła podczas 20 Cyprus Logicom Maraton zorganizowanym w miejscowości Pafos. 

Milena Grabska-Grzegorczyk, 4 marca wzięła udział w maratonie na Cyprze. Trasa biegu nie należała do najłatwiejszych, bowiem wiodła przez wietrzne i pagórkowate odcinki, na których temperatura dochodziła do 25°C. Prowadziła od Skały Afrodyty, dalej podbiegami wzdłuż morza, aż do malowniczej miejscowości Pafos. Meta znajdowała się przy XIII wiecznym bizantyjskim zamku, który wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zawodniczka „Azymutu” już od początku biegu wysunęła się na prowadzenie. Tak dobry rezultat udało jej się utrzymać do samej mety. Ostatecznie Milena stworzyła przewagę nad drugą zawodniczką biegu aż 15 minut, tym samym zapewniając sobie pewne zwycięstwo wśród kobiet. Jednocześnie pabianicka biegaczka uplasowała się na 21. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Poniżej rezultaty trzech pierwszych zawodniczek biegu:

1. Milena Grabska-Grzegorczyk  03:21:50
2. Kairit Valk 03:36:46
3. Silke Schuett 03:43:18

Łącznie w kategorii kobiet i mężczyzn wystartowało 352 zawodników.

Udział Mileny w cypryjskim maratonie był startem kontrolnym w trakcie przygotowań do planowanych na 26-27 maja Mistrzostw Europy w rumuńskiej Timisoarze, podczas których zawodniczka UKS Azymut Pabianice będzie reprezentować Polskę w biegu 24-godzinnym.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułNie będzie miło wspominał 8 marca
Następny artykułJest decyzja ws. zakrętu w Porszewicach
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments