Strona główna Dzieje się Sport Milena Grabska-Grzegorczyk o krok od podium

Milena Grabska-Grzegorczyk o krok od podium

0

Najlepsi ultramaratończycy z Polski wzięli udział w XXII Międzynarodowym Rudzkim Biegu Dwunastogodzinnym. Wśród nich znalazła się zawodniczka UKS Azymut Pabainice Milena Grabska-Grzegorczyk.

Podczas tegorocznej edycji najlepszy okazał się Andrzej Piotrowski (WKS Wawel), który pokonał rekordowy dystans 152,54 km – tym samym pobijając rekord z ubiegłego roku. Na drugim miejscu przybiegł Przemysław Basa (KRK TKKF Jastrząb Ruda Śląska) – ubiegłoroczny rekordzista trasy, a na trzecim Adam Jagieła (POLTARE). Z kolei wśród kobiet najlepsza była Małgorzata Pozorska-Pazda (KRS TKKF Jastrząb Ruda Śląska), która w ogólnej klasyfikacji zajęła bardzo wysokie 3 miejsce i przebiegła 143,49 km. Drugie miejsce przypadło Agacie Matejczuk (AZS Łódź / ATTIQ TEA), trzecie Annie Skupień (TL Pogoń Ruda Śląska), a czwarte zawodniczce z Pabianic Milenie Grabskiej-Grzegorczyk.

Uczestnicy biegu poruszali się po ulicach Nowego Bytomia – start odbył się na placu Jana Pawła II, a sportowcy biegali ulicami: Smolenia, Objazdową, Markowej i Damrota. Długość jednego okrążenia wynosiła 1305,19 m (atest PZLA). Do rywalizacji stanęło 68 osób.