Strona główna Sport Sporty walki Mamy dwóch mistrzów Polski

Mamy dwóch mistrzów Polski

2

Jakub Madaj i Michał Dybka zostali mistrzami Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Radomiu.

Michał Dybka (kategoria 85 kg) w walce finałowej  pokonał zeszłorocznego mistrza Polski Gerarda Kurniczka z Sobieskiego Poznań przez położenie na łopatki, natomiast Jakub Madaj (76 kg) zwyciężył na punkty z Piotrem Duką z Kędzierzyna Koźle.
– Jest duża radość w rodzinie, ponieważ Jakub i Michał są kuzynami. Jeszcze niedawno walczyli w tej samej kategorii wagowej i zawsze była rywalizacja, który jest lepszy, ale problem się rozwiązał i rodzina jest  szczęśliwa z dwóch złotych medali – mówi zadowolony trener Grzegorz Szyszka.

W walkach o brązowe medale walczyło trzech zawodników. Wiktor Wójcik (46 kg) pokonał na punkty Karola Sochę z AKS Piotrków, natomiast w kategorii 100 kg spotkało się dwóch naszych zawodników: Mateusz Domagała i Jakub Ambroziak. Zwycięzcą został Mateusz Domagała .

Po zawodach trener kadry narodowej powołał Jakuba i Michała na międzynarodowe zawody i obóz do Serbii. Po zawodach będzie ogłoszony skład reprezentacji na mistrzostwa Europy i świata. W zawodach startowało jeszcze dwóch zawodników Damian Morawiec i Patryk Stępień, ale uplasowali się poza pierwszą piątką.

REKLAMA
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wielkie gratulacje dla tych młodych zapaśników z Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów. Scenariusz jak z filmu: klub borykający się z problemami finansowymi, sala treningowa pamiętająca lata 60, trenerzy ze śmiesznymi świadczeniami, niewielka liczba działaczy stających na głowach by zapewnić tym młodym chłopcom w miarę jak najlepsze warunki treningowe, wiele kontuzji, wyrzeczeń, a finał pokazujący, że można osiągnąć tak wielki sukces. Dwa małe finały o brąz wygrywają zawodnicy z PTC dwa finały w o złoto wygrywają kolejni zawodnicy z PTC ludzie mamy dwóch MISTRZÓW POLSKI, CHŁOPAKI PRZYWIEŹLI DO PABIANIC CZTERY MEDALE Z OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY. Cieszmy się z tego ogromnego sukcesu, Ci chłopcy… Czytaj więcej »

Gratulacje 🙂 Może zamiast ładować kase w kosza i piłke które niczego nam nie dają, zainwestujmy w sekcje zapaśniczą ?