Strona główna Na sygnale Zasłabł w czasie jazdy. Pomogli mu policjanci

Zasłabł w czasie jazdy. Pomogli mu policjanci

0

39-letniemu kierowcy podczas jazdy samochodem nagle pogorszył się stan zdrowia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wezwali na pomoc karetkę, a do jej przyjazdu kontrolowali złe samopoczucie mężczyzny.

29 czerwca 2015 roku tuż po godzinie 9:00 obok policjantów ruchu drogowego pełniących służbę przy ul. Rypułtowickiej zatrzymał się przejeżdżający tą drogą daewoo tico. 39-letni kierowca uchylił drzwi pojazdu i bełkotliwą mową wyjawił mundurowym, że jest mu słabo, duszno i czuje kłujący ból w klatce piersiowej.

– Policjanci nie tracąc ani chwili wyciągnęli kierowcę z auta i ułożyli w bezpiecznej pozycji. O zaistniałym zdarzeniu powiadomili pogotowie ratunkowe i dyżurnego. Do przyjazdu personelu medycznego kontrolowali stan zdrowia 39-latka, by w przypadku jego nagłego pogorszenia przystąpić do czynności ratujących życie. Na szczęście pomoc przyszła w porę. Łodzianin trafił do pabianickiego szpitala, celem przeprowadzenia dalszych badań diagnostycznych – relacjonuje kom. Joanna Szczęsna, rzecznik KPP w Pabianicach.

REKLAMA