Strona główna Sport Sporty walki Madaj i Raźny srebrnymi medalistami Młodzieżowych MP. Dybka wraca po kontuzji

Madaj i Raźny srebrnymi medalistami Młodzieżowych MP. Dybka wraca po kontuzji

0
fot. lepszyPOZNAN.pl/ Piotr Rychter

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym. Był to dla zapaśników ostatni poważny akcent w tym roku. Udział w zmaganiach wzięło pięcioro zawodników PTC Pabianice.

Dobrze w zawodach spisało się dwóch reprezentantów pabianickiego klubu

Przemysław Raźny (waga 87 kg) wygrał obie swoje walki, z Sebastianem Bąkiem 2:1 oraz Karolem Stasiewiczem 7:3 i dostał się do finału, w którym uległ faworytowi.

-Przemek do tej rywalizacji przystąpił z przeziębieniem. Tym bardziej cieszy fakt, że to nie przeszkodziło mu w wywalczeniu swojego pierwszego medalu mistrzostw Polski. Zawsze bił się w cieniu swoich bardziej utytułowanych kolegów. Myślę, że ten sukces doda mu skrzydeł i jeszcze bardziej uwierzy w swoje możliwości – mówi trener Waldemar Sawosz

Nie mniejszą niespodziankę sprawił Jakub Madaj (waga 130 kg), który również zwyciężył w dwóch swoich pojedynkach, co tak jak Przemkowi dało mu to przepustkę do finału. Niemniej, tak jak jego kolega w walce o złoto nie dał rady rywalowi i zdobył srebrny krążek.

PTC liczyło na dobry występ powracającego po kontuzji Michała Dybki

Pierwszą walkę Michał wygrał na plecy. W drugiej spotkał się z najgroźniejszym zawodnikiem Filipem Kazimierczakiem, z którym przegrał 4:5 (późniejszy mistrz Polski).

– Były błędy, ale wszyscy liczyli na koncentrację naszego zapaśnika do walki o brąz. Niestety, nie udało się. Dlatego też, będziemy analizować występ Michała. Pierwsze co się nasuwa to źle zrobiona waga. Niemniej, nikt także nie wyklucza złej dyspozycji psychicznej zawodnika – podsumowuje występ Dybki Sawosz

Damian Morawiec (waga 60 kg) wygrał jedną walkę i zajął wysokie V wysokie miejsce. Natomiast w Jakub Błachowicz (waga 67 kg) odpadł w eliminacjach.

 

W punktacji zespołowej PTC Pabianice zajęło IV miejsce.

Wyniki: https://sportzona.pl/app/events/view/wrestling/2577.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments