Strona główna Aktualności Z miasta Mamy budżet na ten rok. Bez fajerwerków

Mamy budżet na ten rok. Bez fajerwerków

10

Na dzisiejszej sesji podjęto uchwałę w sprawie ustalenia budżetu Pabianic na 2015 rok. Radni głosowali prawie jednogłośnie.

Plan budżetu miasta kształtuje się na poziomie 178 mln 810 tys. 392 zł po stronie dochodów oraz 171 mln 295 tys. 213 zł po stronie wydatków. Budżet wcześniej został zaopiniowany pozytywnie przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz Komisję Budżetu i Finansów.

Jak powiedział radny Krzysztof Rąkowski, szef klubu Platformy Obywatelskiej, nie ma tu fajerwerków. – To nie jest budżet spektakularnych inwestycji, ale małymi krokami zawsze się rozpoczyna. Chociażby po to, żeby się nie spalić – mówił radny.

Prezydent podziękował wszystkim klubom radnych za poparcie. – Cieszę się, że w końcu organ wykonawczy z organem ustawodawczym są w stanie współpracować w stu procentach – mówił prezydent Grzegorz Mackiewicz.

W wystąpieniu poprzedzającym głosowanie nad budżetem, prezydent przedstawił najważniejsze jego punkty. Są to: dokończenie remontu żłobka, rozpoczęcie inwestycji w zakresie odmulania i przywrócenia świetności ośrodkowi Businka, dokończenie rewitalizacji Parku Słowackiego, zwiększenie kwot na sport młodzieżowy (100 tys. zł), przygotowanie dokumentów systemowych do programów w ramach Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego oraz konkursów ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, aktywizacja organizacji społecznych i samorządowych, zwiększenie środków na budowę i remonty dróg oraz chodników, wykorzystanie straży miejskiej do utrzymania czystości i porządku, ukwiecenie miasta w oparciu o prywatnych inwestorów.

– Oprócz punktów zapisanych w budżecie pozostaje kilka ciekawych tematów, ale ich forma i przyjęcie do budżetu w trakcie roku będzie zależała od przygotowanych materiałów – tłumaczył prezydent. – Chodzi na przykład o budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3, rozważenie formy w jakiej chcielibyśmy korzystać z parku Wolności, budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 5.

Za przyjęciem budżetu głosowało 20 radnych. Piotr Duraj wstrzymał się od głosu.REKLAMA
Poprzedni artykułNamalował Bitwę Pabianicką
Następny artykułMackiewicz otrzymał listę dróg i chodników do remontu
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bardzo dobrze. Nareszcie wydatki będą niższe od dochodów. Może miasto zacznie spłacać swoje długi i będzie nadwyżka w budżecie za dwa lub trzy lata?

Co to znaczy ?
„wykorzystanie straży miejskiej do utrzymania czystości i porządku”

Wszyscy krzyczeli żeby fotoradarem sie nie zajmowali, to teraz beda mandaty wystawiac za psie kupy i parkowanie na terenach zielonych – zobaczymy jak mieszkancy zareaguja?!

i bardzo dobrze, niech tylko skrupulatnie przykładają się do swoich obowiązków i niech w końcu zaczną wlepiać mandaty psim fanom!!! A kierowców też ktoś musi nauczyć parkowania, jak prawidłowo zaparkujesz auto to nie masz się czego obawiać.

Obserwator, niby taki bystry a nie zauważyłeś, że miasto spłaciło 100 tyś. długu po szpitalu?

Chyba nie 100 tyś tylko ponad 100 milionów!

Marcin , masz rację, chyba byłem po kielichu.

A nadwyżka budżetowa w grudniu pójdzie na nagrody – niespodzianki.

A pieniądze na budżet obywatelski też będą?

Ciekawe czy pan Sławomir na radzie miasta też zamyka oczy i wszystko widzi?