Strona główna Aktualności Z miasta Budżet na 2018 rok uchwalony niejednogłośnie. Oceń działania prezydenta (SONDA)

Budżet na 2018 rok uchwalony niejednogłośnie. Oceń działania prezydenta (SONDA)

15

Za uchwałą przyjmującą zaproponowany budżet nie zagłosowali radni z Prawa i Sprawiedliwości. 

Prezydent zapowiedział, że budżet będzie inny niż wszystkie dotychczasowe.
– Dawniej inwestycje opiewały na 2 mln złotych. Teraz będziemy realizować 8 projektów z dofinansowaniem na poziomie 140 mln złotych. Wkład własny na inwestycje wyniesie 83 mln złotych – wyliczał Grzegorz Mackiewicz podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Pabianicach.

Budżet wyniesie blisko 300 mln złotych, ale zadłużenie miasta osiągnie poziom niemal 48 mln złotych. Na pokrycie wkładów własnych, wspomnianych projektów emitowane są obligacje.

Szczegóły uchwały budżetowej.

Przeciwny założeniom uchwały był klub Prawa i Sprawiedliwości. Antoni Hodak przez kilka minut czytał stanowisko swojego klubu. Jego główne zarzuty przeciwko działaniom prezydenta to m.in. zadłużenie miasta, nierealizowanie wniosków PiS, zmniejszenie kwoty na inwestycje drogowe, niepodjęcie tematu geotermii, brak współpracy z rządem i parlamentarzystami z Prawa i Sprawiedliwości, realizacja nietrafnych projektów.

– Planowane przez pana inwestycje nie wygenerują dodatkowych miejsc pracy, nie są atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów, nie są gwarancją prosperity na najbliższe lata – argumentował Hodak. – Głos ludzi jest dla pana bezlitosny, bo kojarzą pana z piaskiem na Lewitynie, kwiatkami na Zamkowej i rzeką na ulicach. Jest pan mistrzem propagandy i koncentruje się pan jedynie na poprawie własnego, medialnego wizerunku.

– Dawno nie słuchałem takiej ilości bzdur – skontrował Mackiewicz. – Który z prezydentów zdobył dla tego miasta 146 mln złotych z środków zewnętrznych. Jeden zero dla mnie. Dwa, proszę powiedzieć dlaczego decyzją ministra obcięto dofinansowania na drogi gminne i nie byliśmy w stanie zrealizować dużych inwestycji.

Prezydent podkreślił, że szybkie i sprawne połączenie z Łodzią jest kluczem dla naszego miasta.

Pełna odpowiedź prezydenta:

Działania Grzegorza Mackiewicza całkowicie popiera Koalicyjny Klub Radnych, którego przewodniczący Krzysztof Rąkowski nie szczędził Mackiewiczowi komplementów.

– Jest to prognoza, która opiera się na stabilności. Możemy trzymać się chwytliwych hasełek, ale tych faktów nie da się zakłamać. To budżet przełomowy o największych inwestycjach w historii. Daje nowe rozdanie Pabianicom, które czekały na to od stworzenia samorządów. To nadgonienie utraconych lat, kiedy musieliśmy spłacać dług szpitala. Największa inwestycja drogowa to przebudowa ul. Zamkowej. To przywrócenie reprezentacyjnej funkcji tej ulicy. Może tutaj zaczniemy zostawiać pieniądze, a nie jeździć do Łodzi. Jestem dumny, że możemy zagłosować nad tym budżetem i za to mieszkańcy są prezydentowi wdzięczni – mówił Rąkowski.

Głosami radnych z KKR uchwała została przegłosowana.

 

Jak oceniasz działania prezydenta Mackiewicza?
 • Super, to mój prezydent 36%, 169
  169 36%
  169 - 36% procent głosów
 • Jest ok 36%, 169
  169 36%
  169 - 36% procent głosów
 • Zupełnie nie podoba mi się, jak zarządza miastem 13%, 61 Głosy
  61 Głosy 13%
  61 Głosy - 13% procent głosów
 • Kiepsko, powinien się bardziej postarać 10%, 48
  48 10%
  48 - 10% procent głosów
 • Nie mam zdania 5%, 24
  24 5%
  24 - 5% procent głosów
Liczba głosów: 471
20 grudnia 2017 - 26 grudnia 2017
Głosowanie zakończone
REKLAMA
Poprzedni artykułPaulina z medalem i rekordem Polski
Następny artykułTak czynne będą sklepy w wigilię
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

no to Grzesia PiS dojechał 🙂 prawda go boli, więc odpowiedział atakiem, mówiąc o bzdurach z ust radnych opozycji. Nie odniósł się merytorycznie do zarzutów. Nie ma nic na swoją obronę – jest skończony, wybory za rok to pokażą.

1-0 dla mnie. Trochę zachowanie rodem z piaskownicy 🙂

Rodem z piaskownicy, to byli Misie z pisiu…

Hehe cały PiS z bandą rozpłakanych dzieci – „nierealizowanie wniosków PiS”, „niepodjęcie tematu geotermii, brak współpracy z rządem i parlamentarzystami z Prawa i Sprawiedliwości”.
A jak ich kaczorek zadłuża Państwo to nie przeszkadza 😀

Zdobył 148 mln zł????????????? W bankach, na kredytach i pożyczkach?????? Ten gość jest cyniczny, a my wszyscy będziemy to spłacać LATAMI, bo jego za rok juz nie będzie! Taka prawda! Wziąć coś na kredyt to potrafi nawet żul spod budki z piwem!!!!!!

Tyle wynosi pieniądz z UE , taki prezent dla nas, nikt tego nie będzie spłacał 🙂 nie smuć się

Bierzesz, to wiesz !

mówisz o Rzadzie – faktycznie latami bedziemy sie podnośić z tej ruiny, a wizerunek w Europie już nie odbudujemy.

W pierwszym kwartale 2016 r. polski dług publiczny wynosił 51,8 proc. PKB, czyli o 2,2 pp mniej niż obecnie. Najwyższy wzrost wskaźnika zadłużenia odnotowano na Łotwie (+2,7 pp). Polska ze zmianą +2,2 pp znalazła się na 2. miejscu wśród państw z największym wzrostem wskaźnika zadłużenia w relacji do poziomu sprzed roku.

Czytam i oczom nie wierzę patrząc na te komentarze!!! Typowa retoryka rządzących – Kali ukraść krowę dobrze, Kalemu ukraść – zgroza! Patrzcie jak to się zmienia punkt widzenia od punktu siedzenia. W opozycji jest trudniej! „Postulatów PIS nie realizowali”!!! A czy chociaż w ciągu 2 lat PIS przyjął jedną poprawkę opozycji w Semie czy Senacie? Czy jak Morawiecki realizuje swoje wizje kosztem zadłużenia Państwa to OK, a Mackiewicz – miasta to BE! Tyle, że Mackiewicz robi to dla dobra mieszkańców – chce zrobić porządek z Zamkową, z przejazdem na Lutomierskiej, nie przekazuje środków na geotermię (kopia wątpliwych pomysłów znanego ojca).… Czytaj więcej »

To miałeś ku..a napisać jak kampania będzie … że mam jaja itd … 🙂 Śmiech na sali … pycha kroczy przed upadkiem …

PiS upadnie masz rację.

Co to za bełkot? Może jakiś kontrargument, zamiast durnoty z wulgaryzmem? Takie są pisie wyżyny intelektualne?

Sondaż pokazuje, że tych przeciwników normalności w naszym mieście jednak jest coraz mniej.

Proszę się nie przejmować i zdecydowanie „deflajszeryzować” to miasto !!! PiS w tym mieście to jego największe nieszczęście !!!