W 10. kolejce okręgówki Włókniarz mierzył się z liderem tabeli – Widzewem II Łódź. Być może pabianiczanie byliby w stanie ugrać w tym spotkaniu coś więcej, gdyby naprzeciw nich nie stanęli zawodnicy z drugoligowej ekipy łodzian.

Widzew II Łódź – Włókniarz Pabianice 5:0 (2:0)

Co ciekawe, mimo dużej przewagi gospodarzy na papierze, nie byli oni początkowo w stanie znaleźć drogi do naszej bramki. Niestety, w 21. minucie Rafał Wolsztyński rozwiązał worek z bramkami. Na 2:0 jeszcze przed przerwą podwyższył Mandiangu i taki też rezultat utrzymał się do końca pierwszej części spotkania, mimo że swoją okazję do wpisania się na listę strzelców miał Paweł Leonow.

Po zmianie stron łodzianie nadal mieli pełną kontrolę nad spotkaniem. Kolejne bramki zdobywali Łukasz Zejdler, Marcel Sieroń oraz Filip Mihaljevic. Nowacki starał się być czujny, ale mógł on jedynie próbować uchronić swoją ekipę przed wyższą porażką, co zresztą kilkukrotnie mu się udało. Wynik końcowy to 5:0, dzięki czemu trzecia porażka zielonych w tym sezonie stała się faktem. Co gorsza, rywale pabianiczan zanotowali dobre występy i Włókniarz spadł na siódme miejsce w tabeli.

Zdobyć jakieś punkty w najbliższą sobotę również nie będzie łatwo. Nasz zespół o godzinie 15:30 podejmie u siebie trudnego przeciwnika – Stal Głowno. Rywale zajmują drugie miejsce w tabeli i po ostatniej domowej porażce z GKS-em Ksawerów na pewną będą bardzo zmotywowani, aby powrócić na zwycięską ścieżkę.

Włókniarz: Nowacki, Jarych, Acela, Leonow, Sulikowski, Mordzakowski, Dresler, Sobytkowski, Mucha, Niżnikowski, Gorący.

Na zmiany: Stokłosa, Łopatecki, Bielawski, Adamiak, Nazarczyk.