Strona główna Dzieje się Sport Lutomiersk stracił energię w finale (ZDJĘCIA)

Lutomiersk stracił energię w finale (ZDJĘCIA)

0

Energia Pabianice pokonała w finale ADS Lutomiersk, który pomimo porażki prowadzi w klasyfikacji generalnej.

13 lutego w Powiatowej Hali Sportowej odbył się drugi z ligowego cyklu Zimowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic, organizowany przez Urząd Miejski w Pabianicach oraz UKS „Animator”.

W turnieju wystąpiło się 15 drużyn, które po losowaniu zostały podzielone na 5 grup po 3 drużyny. Do turnieju tym razem nie zgłosiła się drużyna Jutrzenki Bychlew, która zastąpiła drużyna Rydzyny.

Mecze w grupach były zróżnicowane jeśli chodzi o poziom i emocje, w niektórych faworyci wysoko wygrywali, a w innych losy awansu ważyły się do ostatnich punktów. Mecze były rozgrywane do 2 wygranych setów (do 25 pkt, a w przypadku remisu 1:1 decydował tie-break do 15 pkt.) O awansie ostatnich drużyn do ćwierćfinału decydował bilans tzw. małych punktów, a w jednym przypadku, przy równym bilansie, liczba zdobytych małych punktów, co świadczy o tym, że warto w turnieju walczyć o każdy, najmniejszy nawet, punkt w secie.

Do ćwierćfinałów awansowało więc 8 drużyn, czyli 5 drużyn, które zajęły pierwsze miejsca w grupie oraz 3 zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem małych punktów. W meczach ćwierćfinałowych spotkały się: Junior Piątkowisko – Floyd; Energia Pabianice – 5 + jeden; Absolwenci SP14 – Rydzyny; ADS Lutomiersk – Straż Pożarna.

Z pojedynków ćwierćfinałowych, z których część także była bardzo wyrównana zwycięsko wyszły drużyny Junior, Energia, Absolwenci SP14 oraz ADS Lutomiersk, tworząc pary półfinałowe.

Półfinały charakteryzowały się bardzo zaciętą i wyrównaną walką. Szczególnie pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy Juniorem i ADS Lutomiersk był bardzo emocjonujący. Pierwszego seta wygrała po bardzo wyrównanym pojedynku drużyna Juniora. W drugim jednak zdecydowanie zwyciężył Lutomiersk, tym samym doprowadzając do tie-breaka. W trzecim secie gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 12-12, gdy na zagrywkę wszedł kapitan drużyny z Lutomierska, który zaserwował 3 asy serwisowe z rzędu dając swojej drużynie zwycięstwo i awans do finału. W drugim półfinale zmierzyli się: Energia Pabianice i Absolwenci SP14. Mecz także był wyrównany, jednak zakończył się w dwóch setach. W ich końcówkach lepiej zagrali młodzi siatkarze Energii i dzięki zwycięstwu 2-0 awansowali do meczu finałowego.

W meczu o brązowe medale Junior stoczył zwycięski, ale wyrównany bój z Absolwentami SP14. O zwycięstwie decydowały końcowe akcje w setach, które na swoją korzyść przechylili zawodnicy Juniora wygrywając 2-0.

W meczu finałowym na swoje wyżyny wspięła się młoda drużyna Energii Pabianice i pokonała zwycięzców pierwszego turnieju ADS Lutomiersk 2-0 (zwyciężając w setach 25-20 i 25-17), odnosząc zasłużone zwycięstwo w całym turnieju. Na wielkie pochwały zasługuje jednak także drużyna z Lutomierska, która z powodu kontuzji i spraw osobistych kilku zawodników musiała grać w drugiej części turnieju jedynie w 5-osobowym składzie, a mimo to doszła aż do finału.

W turnieju wszystkie drużyny walczyły o jak najlepsze wyniki, ale także zdobywały punkty do rankingu ligowego. Po tym turnieju tabela ligowa przedstawia się następująco:

16 – Dobrońskie Wilki 0 pkt

Układ tabeli pokazuje, że w ostatnim turnieju czeka nas bardzo emocjonująca walka o zwycięstwo i czołowe miejsca w całej lidze. Ostatni, decydujący, trzeci turniej w ramach Zimowej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic odbędzie się 5 marca.

Relacja: Łukasz Stencel