Strona główna Aktualności Z miasta Ludzie Palikota: to dewastacja!

Ludzie Palikota: to dewastacja!

28

Sympatycy i działacze partii Twój Ruch zabrali głos w sprawie pomalowania w barwy narodowe pomnika na os. M. Kopernika w Pabianicach. Dostało się środowiskom prawicowym.

Ludzie Palikota są zaniepokojeni dewastacją i złożyli pismo do Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej z prośbą o oczyszczenie pomnika.

– To zwykła dewastacja. Chuligani kierowali się innymi pobudkami niż patriotyczne. Te symbole wykorzystywane są niezgodnie z wymową historyczną i są przykrywką dla pogardy wobec mniejszości seksualnych i światopoglądowych. Te symbole mogą okazać się zgubne dla lokalnej społeczności – twierdzi Dawid Grzegorzewski z Twojego Ruchu. – Podejrzewamy, że to sprawka osób ze środowisk skrajnie prawicowych i związanych z Obozem Narodowo-Radykalnym w Pabianicach. W podobny sposób wymalowana została budka z kurczakami przy ryneczku – dodaje Grzegorzewski.

Głos w sprawie zabrali wywołani do tablicy działacze ONR Pabianice.

– Kłamstwem jest, że autorami tych malunków jest ktokolwiek ze środowiska pabianickiego ONR. Nie rozumiem też, w jaki sposób symbole odnoszące się do polskich bohaterów mogą zgubić pabianicką społeczność, chyba jedynie w lewicowej świadomości działaczy Twojego Ruchu. Działanie to uznać można jedynie za element kampanii wyborczej umierającej partii politycznej, która rozpaczliwie szuka resztek poparcia. Jest to kolejny atak na pabianickich narodowców ze strony ugrupowania, które w przeciwieństwie do ONR, w Pabianicach nie zrobiło zupełnie nic, poza prowadzeniem kampanii wyborczych. W przypadku kolejnych pomówień i oszczerstw w naszym kierunku zostaną podjęte kroki prawne – odpowiada  Krzysztof Szałecki z ONR Pabianice.

REKLAMA
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szybkością odkrycia dewastacji mnie przerazili.
Chyba nikt nie pomyśli w najbardziej chorych urojeniach że ten bohomaz z nieudolnie namalowanym P tak zbulwersuje ludzi że całe statystyki wyborcze zmienia się i te 5% pana J.P-K ukradnie inny marginesowy kandydat i wybory będą wielką niespodzianką. Może wygra ten bodaj boże muzyk Pan Kukiz może nawet zamiast na Tatę Muminka głosować zagłosuje na Pana Kukiza. Dobrze człowiek gada tylko by tego trzymał się po wygranej.

Dewastuje to umierająca partyjka Janusza Palikota – jakość polskiego życia publicznego. Patrioci z ONR i NP działają w Pabianicach społecznie, robią wiele dobrego. Członkowie Swojego Ruchu potrafią tylko wykrzykiwać głupoty i absurdy.

jeśli Polska Walcząca na sklepie z kurczakami, bloku czy śmietniku nie wydaje ci się niewłaściwa to wątpię w patriotyzm.

A w jakich miejscach malowano ten symbol oryginalnie, pierwotnie ? Na
płótnie w domowym zaciszu ? W PhotoShopie ? W rysowniku ?
Bo z tego co mi wiadomo, to wkomponowywany był w miejską architekturę od kiedy powstał. I wątpię, by ktokolwiek, kiedykolwiek namalował go na
śmietniku, jak sugerujesz …

Patrioci z ONR i NP niech społecznie zamalują swoje krzyże celtyckie, falangi i napisy „ONR” oraz niech zdrapią wlepki.
Pierwotnie kotwicę malowano w okupowanej Warszawie, umieszczanie jej na kamieniach czy sklepach to nic innego jak deprecjonowanie symbolu oraz odrywanie go od historycznego kontekstu.

Komu przeszkadza taka grafika? – lepsze to niż wyzwiska klubowe albo szare i brudne mury… A i znak raczej przywodzi na myśl ducha patriotyzmu. W życiu nie skojarzyłbym go z pogardą dla jakiejkolwiek mniejszości seksualnej.
Swoją drogą żeby przerzucić się z Samoobrony do Twojego Ruchu…

Co to za szoszony od Paligniota??????? Nie wiedziałem, że ten cyrk Monty Pajtona jest i u nas : ))))))))) Weżta se po wibratoże i polećta na Księżyc

buahahhaha ale pomnik, jestem zaniepokojony ich niepokojem 😀 z igly ku.wa widly… niech sie zajma naleznymi sprawami a nie pomnikami ktore nie sa pomnikami. Plac podatki za ich niepokoj do pomnikow ktore nie sa pomnikami a sa brudne 😀 rzenada

Proszę odczepić się od ONRu i pouczyć się historii, a poza tym palikociarnia się wylęgła bo idzie wiosna

A co by Palikocik chcial namalować? Tęczę czy sierp i młot 🙂 ?

Zielony listek marychy… 🙂

Ja tam ich popieram. Nie jestem lewakiem, ale mimo wszystko dewastacja jest dewastacją. Co jest u nas w mieście zrobione wszystko jest pomazane, zniszczone w szczególności napisami tego typu jak logo Polski Walczącej. Doceniam szybkość i reakcję Twojego Ruchu. Dobrze, że jest partia która błyskawicznie reaguje na tego typu sytuacje. Nie popieram Palikota ale doceniam zaangażowanie tych ludzi. Szkoda, że lewica w Pabianicach ma tak mało radnych. Wtedy lewica mogłaby więcej a teraz muszą słuchać PiSu

To pisałem ja Dawid Grzegorzewski. Zawsze tak robie.

Pozostaje jedno pytanie kto to w mieście robi? Kto dewastuje malunkami budynki? Może ci po dopałach bo im się nudzi? W pobliżu są upominki a więc może w ktorymś dopale obudził się patriota????

Ci ludzie niech zamkną buźki, bo to już się robi żałosne 🙂 chcą zabłysnąc ? Tylko przed kim ? Za cicho o nich było i chcieli rozgłosu, to w pewnym stopniu się udało, ale co z tego ? Nie ośmieszajcie się ! Jeśli Palikot prawie takie bzdety i wy spełniacie jego oczekiwania i wgl, to żal mi Was. Za książki i do nauki Wy bezduszni ludziska … obstawiam,że wgl nie macie pojęcia o historii, bo tym „wystąpkiem” się skompromitowaliście 😛

Najprościej to zlikwidować ten kamień i kawał postumentu na którym była kiedyś umieszczona tabliczka. W ten sposób pozbędziemy się problemu i kamienia który nic nie oznacza moim zdaniem.
Ja np: nie wiem po co został on tam umieszczony i co oznacza lub miał oznaczać.

Dla tych co nie pamiętają albo na świecie ich nie było w środku kamienia siedzialo śliczne żółte Słońce i piłeczka tenisowa na obręczy z pręta stalowego co miało nawiązywać do osiedla im. M. Kopernika…

Tyle miesięcy jest już tak pomalowane i nikt nawet kibole, którzy malowali ten kamień non stop jakimiś bredniami, nie „dotykają” go. A tu nagle komuś się nie podoba – dramat jakiś. Niech się za sprzątanie ulic wezmą Ci od Palikota jak nie mają co robić, chyba że i tego nie potrafią.

JA BLADY??? SERIO TO JEST PROBLEM ??
Dopalacze wam Lewaki nie przeszkadzają tuż obok ?? zenada …
szukajmy prawdziwych problemow

za komuny przetrwał i nie był uszkodzony a teraz go zniszczyli czemu nie pomażą tego obskurnego pudła z kominem co Pabianiccy komuniści go tak czczą na starym rynku to powinni zlikwidować a na 1 maja niech składają sobie wieńce na grobie radzieckich żołnierzy na cmentarzu

Właśnie przechodziłem i widzę – szary. Paranoja jakaś !!!! I znowu będą gwiazdy Dawida i inne „cudaki” malować, to nikomu pewnie nie będzie przeszkadzało, ale jak coś patriotycznego to źle.

Jakoś że pomnik ma symbolizować coś związanego z kosmosem zakładam że słońce i ziemię ku czci Kopernika to może obelisk na czarno wymalować bo jako symbol czarnej materii 🙂 I W kosmosie i jak na ziemi 🙂

blada prowokacja jak całe te palikotki…są chyba inne problemy w tym mieście…

No tak frajery z pedalskiego klubiku myślą że mają coś do powiedzenia z poparciem 0.5% Haha..
Teraz zamalowali tą grafike i myślą że to są ”wielcy Polacy” Jak można dopuścić żeby taki symbol został zamazany jak nic nieznaczące napisy…

Informacja dla sympatyków rozwiązanej partii twojego ruchu: „Kodeks Karny Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. Sprawa trafiła już na policję, a powyższy artykuł jako dowód kto jest sprawcą i prowodyrem tego aktu wandalizmu.

A gdzie masz tu znaki narodowe? godło, banderę, czy flagę?
To tak jak bym wysikał się na dwie szmaty jedna biała druga czerwona leżące na sobie to tęż na flagę czy symbol narodowy oddałem mocz ? A jak dwa patyki leżą przełożone przez siebie to znak krzyża i mam padać na kolana?

Oddaj sobie mocz do pyska a nie na Polską Flagę, pajacu.

po pierwsze, zadyma wielka i ważna jak ten smutny pomniczek (lub budka z kurczakami).

po drugie, co ma wspólnego Kopernik ze swoją heliocentryczną teorią z XVw. z jakimikolwiek obecnymi poglądami politycznymi???