Strona główna Aktualności Z miasta ONR ostro o działaniach policji: to są metody ubeckie

ONR ostro o działaniach policji: to są metody ubeckie

23

Działacze Obozu Narodowo-Radykalnego zarzucają pabianickiej policji bezpodstawną interwencję podczas ślubu jednego z członków stowarzyszenia. – To metody ubeckie – mówią wprost. 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 7 maja. Przed kościołem św. Mateusza zebrali się członkowie ONR Pabianice, żeby uczestniczyć w ślubie swojego kolegi. Mieli duży, kilkumetrowy transparent z napisem „W szczęściu zdrowi niech żyją nam. Dziś ślub bierze nasz brat”. Były też transparenty i flagi organizacyjne ONR. Przed kościół podjechało kilka radiowozów policji, w tym funkcjonariusze „po cywilnemu”.

– Zauważyli, że posiadamy race, oczywiście nieodpalone, i zagrozili, że jeśli choć jedna z nich zostanie użyta, to wylegitymują wszystkich, łącznie z młoda parą – czytamy w oświadczeniu, które zostało odczytane w czwartek przed ratuszem.

Sprawą zainteresował się Sławomir Szczesio, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w radzie miejskiej. – Będę interweniował w tej sprawie. To legalne stowarzyszenie z przedstawicielami w wielu środowiskach – mówił wyraźnie oburzony radny.

Działacze żalą się również, że to nie pierwsza nieuzasadniona interwencja policji z ich udziałem. Funkcjonariusze mieli ich legitymować m.in. podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca).

– Kiedy chcieliśmy wyrazić swój sprzeciw przeciwko przejazdowi niemieckich komunistów wykorzystujących zabronione prawem w Polsce symbole totalitarne zostaliśmy przeszukani przez policjantów pod kątem posiadania kradzionych telefonów. Oczywiście, żadnych nielegalnych przedmiotów nie ujawniono – tłumaczą.

Według działaczy ONR policja ostentacyjnie prezentuje swoją obecność podczas wielu akcji przeprowadzanych przez ich ugrupowanie. Tak miało być podczas Turnieju Charytatywnego o puchar gen. Arkuszyńskiego czy podczas mszy św. w intencji księdza Jacka Międlara.

– Funkcjonariusze stosują groźby werbalne w naszym kierunku. Ta są metody ubeckie – mówią przedstawiciele ONR.

Poprosiliśmy rzecznika pabianickiej policji o ustosunkowanie się do oskarżeń.

– W nawiązaniu do wpisu, jaki ukazał się na Facebooku pt. ,,Nawet na ślubie nam nie odpuszczą” pragnę zauważyć, że autor zawarł w swoim tekście szereg nierzetelnych informacji, które przekłamują obraz podjętej przez funkcjonariuszy interwencji oraz wpływają negatywnie na wizerunek pabianickiej Policji – tłumaczy kom. Joanna Szczęsna.  – W dniu 7 maja 2016 roku funkcjonariusze pabianickiej komendy w trakcie wykonywania swoich czynności służbowych, zauważyli zgromadzoną przed kościołem św. Mateusza kilkudziesięcioosobową grupę osób z trzymanymi w rękach flagami ONR. W związku z powyższym, o tym fakcie został powiadomiony oficer dyżurny, który skierował na miejsce oznakowany jak i operacyjny patrol policji. Podjęta przez funkcjonariuszy interwencja nie była z pewnością tak jak twierdzi autor tekstu wymierzona w działaczy narodowych, lecz jej celem było ustalenie powodów zgromadzenia i nie dopuszczenie do ewentualnego naruszenia porządku w miejscu publicznym. Nikt z przebywający tam osób nie był legitymowany, ani w inny sposób represjonowany. Podczas rozmowy prowadzonej przez Naczelnika Wydziału Kryminalnego i funkcjonariuszy z przedstawicielem ONR, ustalono, że obecność tak licznej grupy związana jest z odbywającym się w kościele ślubem jednego z działaczy tejże organizacji. Policjanci widząc porozstawiane na ziemi materiały pirotechniczne poinformowali, że odpalanie tego rodzaju przedmiotów w miejscach publicznych jest zabronione. Zachowanie niezgodne z prawem będzie skutkowało podjęciem stosownych czynności wobec osób łamiących przepisy. Kiedy osoby oświadczyły, że posiadane przez nich race nie zostaną odpalone policjanci umundurowani odjechali, natomiast operacyjni z pewnej odległości obserwowali, czy osoby wywiążą się z danego słowa i nie naruszą porządku publicznego.

Poniżej pełne oświadczenie ONR Pabianice:

23
Dodaj komentarz

1600
11 Wątki komentarzy
12 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
13 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał

O ile mie wiadomo, to nie można odpalać rac w centrum miasta, gdyż zaburza to porządek publiczny. Kiedyś widziałem jak odpalili przed kościołem św. Mateusza race – dym zasłonił całe skrzyżowanie i przejścia dla pieszych…
Że nie zdelegalizowali ONR, który stosuje mowę nienawiści i do niej nawołuje to też wstyd dla Polski…

ubek

Sierp i mlot sobie wytatuuj na czole, brawa dla chlopakow za slowa prawdy o policji ubeckiej

Michał

Brawo… Typowy poziom inteligencji ONR…

Mateusz

1. Wątpie, żeby to pisał ktoś z ONR, więc proszę wrócić do szkoły, gdzie uczyli czytania ze zrozumieniem. Nie rozumiem sprowadzenia organizacji do poziomu idiotow(w domysle).
2. ONR jest organizacja legalna i dziala w granicach prawa.
3. Najlepiej prowadzic konwersacje jako osoba anonimowa, to takie odważne.
Pozdrawiam Mateusz Chadrysiak

Pabianiczanka

1. ja osobiście nie do końca wątpię, ponieważ jest to typowe podejście do życia członków Waszej organizacji, że tylko to co teraz (przez ostatnie 25 lat jest słuszne) podejście, ale upierała się nie będę. 2. Z tym punktem pozwolę sobie zdecydowanie się nie zgodzić, bo nawoływanie do nienawiści i propagowanie nienawiści wszechobecnej Waszych wystąpieniach jest niezgodne z prawem, nie mówiąc już o niszczeniu mienia i agresywnych zachowaniach 3. Internet daje możliwość anonimowej konwersacji, więc nie widzę powodów dla których z tej możliwości nie mielibyśmy korzystać. Wy podczas swoich manifestacji też niejednokrotnie zasłaniacie swoje twarze, w szczególności jeżeli sprowadzacie zagrożenie dla… Czytaj więcej »

Pabianiczanka

Taki katolicki, pełen miłosierdzia dla bliźniego 😉

sftr

Czyżby syna radnego wylegitymowali??

qwe

Peło ma władze w Powiecie a Komenda jest powiatowa….
A mówią że to tylko rządzący są gotowi do absurdu…
dlaczego policja nie interweniowała na pochodzie majowym? rower w ręku tez jest niebezpieczny…

Pabianiczanka

A po co im były te race? Gdyby nie to, to nie byłoby podejrzenia o popełnieniu przestępstwa i interwencja policji byłaby bezpodstawna a w tym przypadku była jak najbardziej słuszna. Gdyby któraś została odpalona, to jak napisał Michał, powstałoby zagrożenie utraty zdrowia lub życia przez inne osoby. Przestrzegajcie chłopcy i dziewczęta prawa, to Was policja „nękać” nie będzie. Jeśli o tę organizację chodzi, to jedyne z czym mi się kojarzy, to bojówki i rozróby, na wzór naszych wspaniałych kibiców piłkarskich – nienawiść i zniszczenie. Podkreślam, że niszcząc jakiekolwiek mienie – niszczycie Polskę, bo to Nasze rządy i Nasi obywatele muszą… Czytaj więcej »

afroamerykański murzynek

WHITE POWER! tak mi się kojarzą takie bojówki 🙂

Pabianiczanka

Mnie niestety też i to mnie martwi, bo już byli w historii tacy, co się za lepszych uważali i wszyscy wiemy do czego to doprowadziło. Gorzej, że tamci niszczyli innych a „Ci Nasi” rozwalają Polskę 🙁

zdzisiek1979

A dziś ich potomki parzą się z murzynami i arabami. Miała być rasa aryjska a jest rada kundla burego.
Jak rozpoznać szczęśliwa silna Niemkę ? Kiedy podczas brania raz za razem gwiżdże w gwizdek 🙂

Pabianiczanka

Bo żaden fanatyzm do niczego dobrego nie doprowadzi, nieważne czy narodowościowy, czy religijny, czy jakikolwiek inny jedyne co za sobą zostawia, to zniszczenie i cierpienie.

zdzisiek1979

Łza w oku się kręci biedni patrioci są prześladowani oj łza mi po policzku pociekła. Pamiętajcie patrioci jak wam tam orno czy jakoś tak. Był pan Roman Giertych miał swoją partię i nie dość że miał to wszedł nią do sejmu. Był pan Andrzej Lepper miał swoja partię i nawet wszedł do sejmu z nią. Wszystko było pięknie fajnie, ale zaprzyjaźnili się z psis i dziś już ich nie ma na arenie politycznej. Ba nawet dobrego słowa nie usłyszy się od nich na temat psisu. Wedle tego systemu orno czy jak mu tam za cztery lata przestanie istnieć. Miejcie to… Czytaj więcej »

zażenowany

biedni chłopcy… weźcie sie za naukę lub do roboty, swoją drogą zaczynam się niepokoić, bo znana z umiarkowanych poglądów byłego proboszcza parafia staje się siedliskiem tych państwa.

Pabianiczanka

Ale po co mają iść do szkoły, albo pracy? Dać coś z siebie i jeszcze podatki płacić?
Narobią dzieci, dostaną po 500, do tego jakiś dodatek/zasiłek i można żyć. Jak narozrabiają, to kary nie będzie z czego ściągnąć a jak pójdą siedzieć, to jeszcze na plusie wyjdą – żyć, nie umierać a zwykli robole będą ich całe życie utrzymywać

andrzej

A kto jest guru dla ONR- u ?…chodzi mi o osobe…

xEPA info

Pabianiczanko race są do odpalania. Interwencja Policji była bezpodstawna. Podejrzenie jest zawsze (o gwałt jak ma się narzędzie, o obrazę jak używa się słów czy o nielegalne zgromadzenie ). Zapraszam Policję pabianicką na rynek Starego miasta 31 grudnia na nielegalne zgromadzenie z racami, petardami i innymi środkami pirotechnicznymi mogącymi stanowić zagrożenie. Legitymujcie wszystkich jeśli ktokolwiek odpali. Pisanie per chłopcy i dziewczęta jest obrazę młodych ludzi mających swoje poglądy inne niż Pabianiczanka. Jeśli czyjeś działanie kojarzy Ci się, to niedobrze z Tobą. W sprawie teoretycznego niszczenie mienia to wspominam czasy gdy mówiono że strajki szkodzą i przynoszą stratę całemu narodowi. W… Czytaj więcej »

Michał

Poczytaj proszę coś więcej na temat używania środków pirotechnicznych w dnia 31 grudnia / 1 stycznia, a potem pisz na forum…

Pabianiczanka

No cóż, nie sądziłam, że nazwanie kogoś chłopcem, lub dziewczyną może być obraźliwe, jeśli tak, to przepraszam, bo nie to było celem tego wpisu. Co do skojarzeń, to osobiście nie wybieram się z tym do lekarza, bo jest to jedno z zachowań psychologicznych, które ćwiczymy już od najmłodszych lat. Mówiąc o niszczeniu mienia, mam na myśli niszczenie witryn sklepowych, siedzeń na stadionach, czy innych aktach dewastacji, które są powszechne podczas wszelkich manifestacji ONR i podobnych organizacji (swoją drogą, to proszę mnie oświecić, co dobrego przyniosły strajki, poza zatrzymaniem produkcji – zatrzymaniem zarabiania pieniędzy, wygenerowaniem kosztów ponownego uruchomienia maszyn w fabrykach… Czytaj więcej »

Pabianiczanka

Na przykład tym, że dym z fajerwerków rozprzestrzenia się w górze a z rac na wysokości wzroku ludzi.Jeżeli taki dym poleci na ulicę, gdzie jeżdżą samochody, autobusy, tramwaje i są przechodnie, to znacznie obniży widoczność i spowoduje poważne zagrożenie. Jeśliby odpalili te race i doszłoby do tragedii, to byłby lament, że Policja wiedziała i nie zareagowała, żeby tej tragedii zapobiec.
Z tego co wiem (ale mogę się mylić, bo dawno nie czytałam tych przepisów i niekoniecznie jestem na bieżąco), to puszczanie fajerwerków też należy zgłosić odpowiednim służbom.

Bartol

Byłem na tym ślubie i mam zupełnie inny punkt widzenia. Policja spokojnie stała z boku i przyglądała się całej sytuacji, a pseudo patrioci z ONR wydzierali się pod kościołem. Kto jak kto ale oni doskonale powinni wiedzieć, jak należy zachowywać się w takim miejscu. A wchodzenie do kościoła z tymi śmiesznymi opaskami na ramionach to już szczyt ignorancji dla miejsca sakralnego. Pod Urzędem Miasta niech sobie agitują swoje pseudo patriotyczne poglądy, a nie w kościele.

Michał Szczubiał

Nie wiem o co ta spinka i po co Bartol to komentujesz. Przyszli złożyć nam życzenia, nie krzyczeli nic złego, pogratulowali i rozeszli się w spokoju. Ja tam jestem im wdzięczny z pamięć i fajny transparent na pamiątkę. Dlaczego oceniasz moich gości. Ty też byłeś moim gościem i nikt do ciebie nic nie miał, nie komentował.
A jeżeli chcesz ONR nazywać pseudopatriotami, czy wytknąć im błędy spotkaj się i porozmawiaj, bo przez internet jest to trochę poniżej poziomu.