Strona główna Aktualności Z miasta Będą rosły ku pamięci

Będą rosły ku pamięci

2

Pabianiczanie dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Katyń – ocalić od zapomnienia”. Uczcili pamięć trzech żołnierzy pochodzących z naszego miasta.

Akcja sadzenia dębów odbyła się w ubiegły piątek (7 października) w parku na Zielonej Górce. Trzy posadzone drzewka, mają upamiętniać ppor. Karola Trojnarskiego, st. przod. Wincentego Statkiewicza oraz por. Henryka Czekaya – pabianiczan, będących wśród bestialsko zamordowanych w Katyniu. Dęby obsypano ziemią, przywiezioną z miejsca zbrodni, przy każdym umieszczono także tabliczkę pamiątkową.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Społeczny Komitet Upamiętnienia Pabianiczan – Ofiar Zbrodni Katyńskiej, składający się głównie z członków ONR. Akcji towarzyszyli przedstawiciele władz miasta i służb mundurowych, a także pabianiccy członkowie Armii Krajowej, rodziny ofiar oraz działacze Obozu.

Upamiętnienie przeszłości jest dla nich ważne, ale ONR myśli również o przyszłości – na 2017 roku planowane jest zasadzenie kolejnych pomników pamięci.

Sadzenie Dębów Katyńskich


baner-art

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czemu nikt nie pisze pod tym artykułem, jacy to ONR-owcy są źli i fuu/be?;)
Ok, radykalizm jest zły ale akurat szacunek olbrzymi dla nich za pamięć o tym, co było. „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Jeśli patriotycznie, to po cóż negować ? Należy się szacunek !
Ale… Powodów do zachwytu też nie ma. Mamy październik tego roku, a ONR pierwszy raz się dotąd pozytywnie wychylił. Cytat z J.P na okoliczność – piękny jest. Ale naczelnik w słowach też nie przebierał… Aby zachować powagę …
” Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych „