Strona główna Sport Koszykówka ŁKS zdobył nasz teren (ZDJĘCIA)

ŁKS zdobył nasz teren (ZDJĘCIA)

0

O punkty walczyły ekipy PKK99 u18 i seniorzy występujący w 3. lidze. Niestety, obie wyraźnie ustępowały poziomem w starciach z drużynami z Łodzi i odniosły porażki.

Pawo PKK 99 Pabianice – ŁKS Szkoła Gortata I 57:71 (11:19, 15:25, 14:21, 17:16)

Najpierw na parkiet wyszły ekipy u18. Goście szybko zaczęli budować swoją przewagę i już w pierwszej kwarcie prowadzili 8 punktami. Wynik do przerwy 26:44 pokazywał, że w naszej grze potrzebne są natychmiastowe zmiany.

W drugiej części spotkania ŁKS nadal kontrolował przebieg pojedynku i gładko odniósł siódme zwycięstwo w lidze. Jak dotąd łodzianie są niepokonani w lidze. Dla PKK była to natomiast trzecia ligowa porażka, którą zakończyli zmagania w roku 2017. Nasza kadra u18 ponownie wybiegnie na parkiet dopiero 13 stycznia podejmując u siebie ekipę ze Skierniewic.

PKK99: Walczak (9), Bryłka (6), Strzelczyk (2), Loin (2), Błoch, Bralewski (4), Wisławski (19), Rogoziński (3), Kin (2), Nowak (10).

ZEC PKK 99 Pabianice – ŁKS Szkoła Gortata 56:86 (17:13, 17:24, 8:25, 14:24)

Początkowo rywale zdobyli niewielką przewagę 6:11. Wtem jednak pabianiczanie wzięli się do odrabiania strat i za sprawą Adama Jurgi wyszli na prowadzenie przy stanie 14:13. Ostatecznie pierwszą kwartę zwyciężyli przewagą czterech oczek. W drugiej partii ŁKS szybko odrobił straty i zaczęła się gra punkt za punkt. Na półmetku spotkania lepsi byli goście 34:37.

W przerwie meczu doszło do pokazu wsadów. Swój talent przed publicznością prezentował Arek „ArO” Przybylski. Kibice docenili jego efektowne akrobacje i przeskakiwanie nad „statystami”.

Niestety, nie przyniosło to szczęścia PKK. Łodzianie zaczęli seryjnie zdobywać punkty i zrobiło się 55:40. Po chwili przewaga urosła do 20 punktów przy stanie 62:42. Strat nie udało się zniwelować i pabianiczanie odnieśli trzecią porażkę w czterech ligowych meczach.

Do gry wrócą oni dopiero 7 stycznia. Wtedy to na własnym obiekcie podejmą TKM Włocławek.

PKK99: Orłowski (4), Jóźwik, Kowalewski (7), Frątczak (17), Grabowski (13), Szmidt (3), Ratajczyk, Jędrzejewski, Sobolewski, Placek, Malarczyk (1), Jurga (11).