Strona główna Aktualności Z miasta Lewityn w oku „Wielkiego Brata”. Będą nas obserwować cztery kamery

Lewityn w oku „Wielkiego Brata”. Będą nas obserwować cztery kamery

3
Strażnicy miejscy, śledzący obraz z kamer miejskiego monitoringu, zaczną obserwować za kilka tygodni kolejne miejsce w Pabianicach. W oku „Wielkiego Brata” znajdzie się Lewityn. 

Za montaż urządzeń, ich konserwację oraz przesyłanie obrazu do komendy przy ul. Narutowicza 33 będzie odpowiedzialna spółka Toya, z którą miasto ma już zawartą umowę w sprawie najmu systemu monitoringu wizyjnego.

– Teraz obejmuje ona sześć obszarów. Rozszerzenie jej o kolejny nastąpi w ramach uzupełnienia wcześniejszego zamówienia – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy pabianickiego magistratu.

Na Lewitynie zostaną zainstalowane cztery kamery – jedna obrotowa i trzy stałopozycyjne, które obejmą zasięgiem obydwa stawy. Będą działały całą dobę. Miesięczny koszt tej usługi wyniesie około 1200 złotych.

– Umowę z wykonawcą podpiszemy w tym miesiącu, natomiast prace związane z układaniem sieci światłowodowej rozpoczną się po wakacjach – dodaje rzecznik.

Obecnie do centrum monitoringu w straży miejskiej jest dostarczany obraz z 48 kamer.

REKLAMA
Poprzedni artykułPożar na ulicy Barucha. Mężczyźni gotowali wodę…
Następny artykułSzaleństwo na rolkach. Trzy godziny zabawy
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W oku wielkiego brata. Dlaczego tylko w jednym? .W tym oku był i jest chyba odrestaurowany park Słowackiego. I jakie straty i zniszczenia.ostatnio skradziono rury od wody z kranami. Wielki brat za pieniadze podatników spi na służbie.

A co z kamerami które były już zamontowane?
Światłowód? Co to znowu za magiczny przetarg?

Przydał by się też głośnik taki jak w parku Słowackiego żeby do drobnych interwencji na darmo nie jeździli bo i tak mają od groma roboty.