Strona główna Aktualności Z miasta Kupią maseczki, ochraniacze i płyny. Za środki z miejskiej kasy

Kupią maseczki, ochraniacze i płyny. Za środki z miejskiej kasy

5
Z budżetu Pabianic zostały wygospodarowane pieniądze na działania, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

Tym razem pula środków wynosi 70 tys. zł i jest drugą transzą, jaka została przeznaczona na powyższy cel. Za tę kwotę będą kupione środki ochrony osobistej, m.in. maseczki, ochraniacze i płyny do dezynfekcji.

– Otrzymają je służby ratunkowe, prewencyjne i ochrony zdrowia – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Dwa tygodnie temu decyzją prezydenta Grzegorza Mackiewicza na prewencję „poszło” z miejskiej kasy 100 tys. zł. Wtedy otrzymało je Pabianickie Centrum Medyczne.

Prezydent wciąż czeka natomiast na odpowiedź wojewody łódzkiego, do którego zwrócił się z wnioskiem o przyznanie dotacji celowej w wysokości 500 tys. zł, również na działania prewencyjne.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Weście się obudził ? Tylko 70 czy 170 tysięcy złotych na miasto 60 tysięczne to trochę wstyd i żenada ?.
Wojewoda to ma teraz chyba co robić ? Trzeba zabezpieczyć i wspierać szpitale zakaźne, a o szpital miejski to powinien i to dawno zadbać miasto jako właściciel , tak jak to robią w innych miastach i szpitalach miejskich,oczywiście z małymi wyjątkami .
Ps. Ciekawe gdzie nasz guru kupi te środki ochronne ?.

Rozumiem, że dostałaś rozkaz ze swojej centrali, by kąsać na oślep. Nie licz jednak, że w Pabianicach żyją ciemni ludzie. Tu to nie zadziała. Choć może jesteśmy biedni, to nie jesteśmy głupi. Co powiesz na to, że premier miesiąc temu zrezygnował z możliwości przyłączenia się do zamówienia środków ochrony osobistej dla pracowników ochrony zdrowia? Właśnie docierają dostawy zamówione w ramach przetargu do 25 państw. Co powiesz na to, że główny inspektor sanitarny ogłaszał, że COVID-19 nie dotrze do Polski? Co powiesz o kondycji szpitali, w których organizacja sprawująca władzę w Polsce kieruje ludzi do walki z „pięściami na czołgi” [to… Czytaj więcej »

Widzisz kolego , jeżeli myślisz , że będziesz kit wciskał i fake newsy i wszyscy to kupią to się mylisz. Co do wspólnych zakupów to Twój idol Arłukowicz z PO nie wyraził potrzeby i zainteresowania przystąpienia do wspólnych zakupu i dziś musimy troszczyć się o to sami. Nikt mi nie każe szczekać w odróżnieniu od Ciebie, gdzie pewnie w ramach etatu siejesz tu propagandę sukcesu jak Grzesiu Ci każe,bo inaczej z roboty wylecisz.

U Osy nóżki króciutkie, jak u każdego kłamstwa. Nawet w szachach nie da się zadać mata w dwóch ruchach, a tu będzie. 1. Ponowienie decyzji o nieprzystąpieniu do wspólnych zakupów w 2014 roku było następstwem sytuacji, w której podczas wcześniejszych wspólnych zakupów środków medycznych zakontraktowano nieaktywne szczepionki przeciw grypie (listopad 2009 z realizacją w 2010), tylko Polska ustrzegła się wtedy kupienia nieaktywnych szczepionek. Od tego czasu były trzy rządy organizacji, która obecnie sprawuje władzę w Polsce (tej na S, tego na M i jeszcze raz tego na M). Każdy z nich samodzielnie wypowiadał się na temat przystępowania do kolejnych przetargów… Czytaj więcej »

Obecnie mamy złote czasy produkcji maseczek .
Maseczka z flizeliny to w sprzedaży 4-5 złotych
Materiał+gumka+roboczogodzina
=większą przebitka niż na bluzkach na Głuchów