Strona główna Aktualności Polityka Kukiz’15 przy pomniku. Dostało się Ukraińcom

Kukiz’15 przy pomniku. Dostało się Ukraińcom

14

Przy Pomniku Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe zebrali się działacze Kukiz’15. Poruszono kwestię pomnika na Starym Rynku oraz obelisku na cmentarzu. Nie zabrakło gorzkich słów o Ukraińcach.

Na dzisiejszej konferencji prasowej obszernym tematem stał się pomnik na Starym Rynku. Poruszono też kwestię coraz większej liczby obywateli Ukrainy pracujących w naszym kraju.

– Konferencja odbywa się z tej strony pomnika, a nie z tej drugiej z której bardziej widzi to SLD. Znajdują się tutaj znaczące napisy tj. KPP 1918 to im zawdzięczamy wolność i niepodległość, SDKP, oraz wymowny napis „Polska Partia Robotnicza Walczy” wpisany w znak kotwicy – mówił Dariusz Jakóbek, pabianicki historyk.

– Zniknięcie pomnika miejmy nadzieję oczyści w końcu po 28 latach polską przestrzeń publiczną – stwierdził poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

Działacze opowiedzieli się również za zlikwidowaniem pomnika stojącego na cmentarzu, który upamiętnia zamęczonych członków PPR zabitych w obozach zagłady.

– Pod obeliskiem nie ma pochówku, więc nie powinno być problemu z jego usunięciem – dodał Dariusz Jakóbek.

Nie małe poruszenie wywołał temat coraz to większej liczby mieszkańców Ukrainy pracujących w naszym kraju, również w Pabianicach.

– Do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej Ukraińców, którzy pracują za niskie stawki, nie zawsze legalnie i często po 12 godzin. Dla nich taki wymiar pracy jest korzystny. Dla nas taka stawka byłaby o wiele za niska. Tym samym zabierają Polakom stanowiska pracy. Może dojść nawet do tego, że zamiast mniejszości niemieckiej w sejmie pojawi się mniejszość Ukraińska. Nie możemy do tego dopuścić – zaznaczył Tomasz Rzymkowski.

 

Poruszono także temat rocznicy rzezi wołyńskiej, która odbyła się na polskiej ludności cywilnej na Wołyniu przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, 11 lipca 1943 roku. Zaznaczono, że z rąk Ukraińców zginęło ok 60 tys. Polaków.

Ostatnia części zebrania poświęcona była zasadom rekrutacji do kandydatów na radnych, burmistrzów, wójtów oraz prezydentów w wyborach samorządowych 2018. Zachęcano do współpracy z partią Kukiz’15. Szczegółowe informacje jak kandydować znajdziemy tutaj.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie wymażecie historii. Po co to ruszać? O historii trzeba uczyć, pamiętać i wyciągać z
niej wnioski żeby nie popełniać tych samych błędów. Ludzie popełniają błędy, narody państwa też. Za 10 lat ktoś będzie chciał burzyć pomniki AK, za 20 papieża, a za 25 Lecha Kaczyńskiego? Bo wiatr zawiał z innej strony?
Banda hipokrytów pod politycznymi sztandarami, zwykłe sprzedajne…

Skoro o historii należy pamiętać to może warto odbudować pomniki okupanta hitlerowskiego? Stalina, Dzierżyńskiego itp. Dlaczego nie? Bo wiatr zawiał z innej strony?

Tylko idioci mogą się w taki sposób wypowiadać o przyjezdnych do naszego kraju, spokojnych, kulturalnych w przeciwienstwie do arabstwa czesto nieźle wykształconych emigrantach z Ukrainy. Polscy migranci zarobkowi w Niemczech, Anglii czy generalnie na zachodzie często pracują tam w podobnych warunkach jak oni tu i czy zasadnym jest zeby teraz jakiś zachodni oszołom taki jak ten tu obrażał za to naszych rodaków??? Pozdrawiam zdrowo myślących

Pragnę zauważyć że Anna Walentynowicz też była Ukrainką i uciekinierką, ciekawe czy KUKIZ’15 też miał tą panią na myśli oceniając Ukraińców….

i ja uważam podobnie.A my Polacy innaczej pracujemy na zachodzie?Ukrainców mieszkających i pracujących w Pabianicach i okolicach PRZEPRASZAM za tych cvo sami już zapomnieli ilu Polaków wyjechało za chlebem.Ale palneliście durnotę.Czy Kukiz też tak myśli???????

Okres komunizmu i PRL to nasza historia,może niezbyt chlubna(wiele takich było),to co wymazać,zostawić czarną dziure.

Nazizm to historia Niemiec, więc Niemcy powinni zostawić pomnik adolfa. Ha ha ha.

Panie Jakubek, o ile pamiętam startowałeś Pan na radnego. Z bardzo miernym wynikiem. Jakoś swoimi pomysłami nie przekonałeś Pan wyborców, więc może warto trochę popracować nad sobą.

Banda hipokrytów. Kiedy prezydent Francji mówi o dumpingu socjalnym w Polsce to jest to lewak, który nie akceptuje praw rynku. Kiedy natomiast Ukraińcy pracują za niższe stawki niż Polacy, to to oni są tymi złymi i powinni w imię naszego dobrego samopoczucia rezygnować z bycia konkurencyjnymi na rynku. Antyimigrancka retoryka w Polsce wkracza w nową fazę. Firmy permanentnie nie mogą znaleźć pracowników, suweren przynajmniej w części rezygnuje z pracy i bawi się za 500+, Ukraińcy ratują tyłki niejednemu przedsiębiorstwu, a my teraz będziemy urządzać na nich nagonki. Można by to nawet obśmiać, gdyby nie było to straszne.

Tak ratuja złodziejom dupe hipokryto

Skoro członkowie PPR polegli w obozach zagłady oraz walczyli o Polskę, to należy im się coś za. Oni nie są winni tego co było po wojnie. Polityka światowa w Jałcie umiejscowiła nas tam gdzie nas umiejscowiła. Uległość zachodu spowodowała, że trafiliśmy do strefy ZSRR. Ci ludzie w latach 30 walczyli o słuszną sprawę, tylko mieli poglądy „niesłuszne” dla obecnie rządzących.

Do szkoły wrócić zalecamy i czytać, dużo czytać!

Do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej Ukraińców, którzy pracują za niskie stawki, nie zawsze legalnie i często po 12 godzin.

Ćwok nie wie, że Polacy na zachodzie robią to samo. Zresztą pewnie połowa jego rodziny tak pracuje

No to może obozy koncentracyjne też wyburzmy, bo one także są świadectwem zbrodniczej ideologii jaka funkcjonowała kiedyś na ziemiach polskich.