Strona główna Aktualności Komendant wychwala i nagradza

Komendant wychwala i nagradza

0
Komendant nie zapomniał o upominku dla córki czujnej pabianiczanki

Komendant policji docenił mieszkańców i swoich podwładnych w działaniach poprawiających bezpieczeństwo w mieście i powiecie. 

Kolejny raz inspektor Cezary Petrus wyróżnia obywateli, którzy przyczynili się do zatrzymania sprawców przestępstw. Tym razem w towarzystwie prezydenta Grzegorza Mackiewicza podziękował pięciu osobom. Cztery z nich pomogły zatrzymać pijanych kierowców, a jedna z pań przyczyniła się do zatrzymania 40-latka, który uszkodził 18 samochodów na Piaskach.

– Taka reakcja to nie tylko pomoc policji, ale wszystkim mieszkańcom – mówił komendant.

Wśród osób, które zapobiegły przestępstwom jest m.in. pani Elżbieta Zięba, która spostrzegła pijanego mężczyznę wsiadającego do samochodu. Zawiadomiła policję. Okazało się, że kierowca miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Podziękowania trafiły też do Jacka Barasińskiego (sekretarz w starostwie powiatowym) oraz radnego gminy Dobroń – Piotra Górnego. Oni też przyczynili się do ujęcia pijanych kierowców.

Komendant pogratulował również funkcjonariuszom. Nagrodę od komendanta wojewódzkiego otrzymali: sierż. sztab. Marcin Mirowski oraz sierż. Dariusz Pluta. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za pijanym i niebezpiecznym kierowcą Alfy Romeo, który staranował radiowóz.

Podziękowania za czujność poza służbą otrzymał sierż. Wojciech Lalek, który podczas wycieczki rowerowej udzielił pomocy poszkodowanym w wypadku samochodowym w Bełchatowie.
Gratulacje powędrowały też do dwóch funkcjonariuszy. Starszy sierż. Piotr Płóciennik oraz sierż. Sylwester Kaźmierczak zajęli piąte miejsce w wojewódzkim konkursie „Czar par” na najlepszy patrol prewencji.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments