Strona główna Aktualności Polityka Kukiz’15 szykuje się do wyborów: trzeba pogonić lokalne sitwy

Kukiz’15 szykuje się do wyborów: trzeba pogonić lokalne sitwy

23

Stowarzyszenie Kukiz’15 zapowiada walkę o mandaty w tegorocznych wyborach samorządowych.

O planach stowarzyszenia mówił w Pabianicach poseł Tomasz Rzymkowski.

– Chodzi o to, aby rozbić skostniały układ. Chodzi o powrót do elementarnych wartości takich jak uczciwość, fachowość – mówił poseł. – Jestem przekonanym, że wybory będą dla nas sukcesem. Ważne, żeby pogonić lokalne sitwy i układy.

Pełnomocnikiem powiatowym ds. wyborów został Dariusz Jakóbek, historyk. Startował w ostatnich wyborach uzupełniających do rady miejskiej jako kandydat niezależny. Zdobył 30 głosów zajmując trzecie miejsce. Zwycięzca Dariusz Cymerman miał ich 226.

Jak tworzone będą listy wyborcze? Rzymkowski zapowiedział, że Kukiz’15 jest otwarty na współpracę z organizacjami czy kandydatami niezależnymi. „Centrala” nie zabrania też tworzenia koalicji.

– Jakie mariaże są dozwolone – padło pytanie z sali. – Przyzwoite – odpowiedział – poseł.

Kukiz’15 liczy, że z obecnym poparciem na poziomie 10%, w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców, jest w stanie wywalczyć po jednym mandacie w każdym okręgu. W Pabianicach w 2010 roku były 4 okręgi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Popieram. A sitwa u nas działa ta sama od 1990 roku!!!!!!!!Zmieniają nazwy, rzucają przed wyborami frazesy, a potem…. Florek, bracia H., Anielski, Maku i reszta czyli… bez zmian. Byleby koryto było, a miasto, powiat? A kogo to obchodzi

Mam nadzieję na odwrócenie sitwy, czyli PiS do koryta !

Na początku bieżącej kadencji PiS większością radnych był już u koryta. Mieli większość. Mogli wszystko. I co z tego wyszło? Nie ma ich. Jeżeli chcą coś ugrać na lokalnej scenie politycznej, a nie mówię, że są źli, niechaj zaczną porządnie i rzeczowo starać się o wyborców, a nie opierają kampanii na „opluwaniu i wyśmiewaniu wszelkich sukcesów konkurencji”. Nie tędy droga. Jakby wszelkie chęci, zamiary, potencjał i pomysły przekroić w realne, połączone działania Pabianice byłyby jeszcze przyjemniejszym miastem. Tymczasem słychać jedynie plucie jadem na wszystko. Wyluzować, podać sobie ręce, zadziałać, przynajmniej w nikłej mierze, wspólnie, a góry przeniesiecie. Ja Wam to… Czytaj więcej »

Bezradny detektyw
Destrukcja jedności nie tylko w pabianickim społeczeństwie przez PiS, zasiała w ludziach nie tylko zawiść, ale czasami nienawiść do wszystkiego, co nie jest z pisowego matecznika lub kaczego szamba. Tak głębokich podziałów w naszym narodzie, nigdy nie było, nawet za komuny… Dziś Polak, przeciw polakowi w Polsce wrogiem nie tylko politycznym. Potrzeba następnych paru pokoleń, jeśli nie nastąpią dalsze podziały, aby nastąpiła odpowiedzialność za Ojczyznę i Polaka. Obawiam się, że to płonne nadzieje. Takie podziały, może jednoczyć tylko wojna ( co, nie daj Boże ), przeciw najeźdźcy…
Ale dzięki za optymistyczny wpis.
Pozdrawiam !

Sorry !
Polakowi !

Rozdawajcie pieczone ziemniaczki 2 razy w roku, albo co miesiąc a poparcie wam wzrośnie do 102%….

qwerty
Cokolwiek by nie rozdawali, to nie umywa się do smoleńskich miesięcznic ! Ale ta ordynarna profanacja religii z polityką da ci poparcie 100,01 %. Powinno wystarczyć na dożywotnią kadencję… Gratulacje w sprawie pyrek ! Współczucie z powodu twego wpisu…

Panie Nolan ? Przestań Pan w końcu pisać głupoty, bo się znów waćpanu, lata z władzą pomyliły !
A poza tym, koryto zawsze to samo, tylko świnie się zmieniają… kolejny raz szansa dla PiS w naszym mieście, czyli TKM !

Nie tylko Kukiz…
Jasne ! Pogonić te sitwy, aby wstawić swoje !

Ten kukiz15 to zbieranina przypadkowych ludzi, o różnych poglądach. To widać po ich p.osłach, z menelem na czele. Głos na nich, to głos stracony.

Kukiz… to wrzód na d… Sejmu. Pytanie, czy do wyborów dotrwają a reszta zależny od suwerena !

gdybyś tylko choć raz wdrożył się na chwilę i zajrzał do źródła, zainteresował się tematem znalazłbyś tam wiele dobrych działań dla prostych ludzi.
Tak się składa, ze ja zaufałem Kukizowi i weryfikuje od samych wyborów ich działania, słucham ich wystąpień w sejmie (bez cięć i montażu w telewizji) i powiem Ci, że swój krzyżyk w kolejnych wyborach postawie własnie przy Kukizie. Nikt od dawna nie miał w sejmie tak obywatelskiego podejścia.
Natomiast Ty princeofwales i A-Z, na kogo głosowaliście w wyborach i z jakich działań swoich zwolenników jesteście zadowoleni?
Błagam, wyłączcie te telewizory, Netflix Wam wystarczy.

Nie wal propagandy partyjnej

Maciej
” Śpiewać każdy może… ” …

kier Nie mam najmniejszego zamiaru zajmować się bzdetami, ale to Twój wybór ! Natomiast Twoja weryfikacja może być subiektywna. Zgadzam się, że było parę ciekawych propozycji z ich strony, ale nie mają przebicia i wydźwięku medialnego. Ja na wybory nie poszedłem, bo nie było moich faworytów. Twoje błaganie, to nie moja brocha, mam swoich ulubieńców. A wracając do Kukiz-15, aby było merytorycznie bez paszkwili : wkurza mnie sam P. K. ! To chorągiewka. W zależności od kaprysów lub stanu świadomości, raz przeciw PiS, aby głaskać swój elektorat a raz w najważniejszych dla Polski i Polaków sprawach, po stronie J. K.,… Czytaj więcej »

A-Z, jak bardzo zdegenerowany jesteś aby nie zauważyć, że czasem zdarza się w sejmie wprowadzić ustawę dla ludzi? dlaczego nie zagłosowałbyś na „tak” skoro koncepcja byłaby zgoda z Twoim sumieniem i dobra dla społeczeństwa? jesteś partiokratą – jak wódz nakazuje tak trzeba? LICZBA posłów buduje dziś siłe przebicia. POwczyków jest więcej i co z nimi? pamiętaj, Kukiz to nie jedyny członek swojego Ruchu. Polecam Ci nie żyjącego już Wójcikowskiego, młodego Kulesze czy chociażby Kaczmarczyka. To są osoby, o których nie usłyszysz w TVP czy TVN dlatego, daj sobie szansę i sprawdź ich wypowiedzi W SEJMIE. Gwarantuje Ci, że nie zobaczysz… Czytaj więcej »

kier 1. Jestem mniej zdegenerowany od ciebie, bo operuję konkretami a ty sloganami. Podaj te mnogie i słynne ustawy Kukiz-15, wszyscy na Forum będą wreszcie mieli jasność. Poza posłem Marcem, to niewiele się działo… 2. Ty mnie nie pytaj o moje sumienie, tylko swoich posłów ( i nie tylko, bo wszak Kukiz, to prawica ). 3. No, tu już przegiąłeś totalnie.. Partiokratą ? Chyba o sobie napisałeś ! 4. Amerykę odkryłeś… liczba posłów ? A może listy społeczne ( w nich edukacja i aborcja poszła o kant d… dzięki również Kukiz ), a może kolejne narodowe referendum ( pewnie też… Czytaj więcej »

A nie bede z tobą dyskutował bo ześ zagoniony do klatki z resztą baranów. Potrzebujesz przykładów to rusz du*e i se znajdź jak Ci zależy.

kier
1. Najpierw piejesz czcze peany na temat Kukiz a jak zabrakło ci argumentów, to mnie obrażasz bez żadnego powodu. Sam jesteś baran ! A, fe…
2. Kolejny raz dałeś ciała w rozpoczętym przez ciebie dialogu. Jak przyszło do konkretów o ustawach, to sruuu ! A moją d… zostaw w spokoju, ja się twojej ( na moje szczęście ) nie czepiam. Mnie na info nie zależy, Daj se siana…

Paanie Jakobek czy nie wstyd pokazywać się człowiekowi z zasadami z takim Rzymkoskim? Pomagierem(w komisji sejmowej) komunistycznego prokuratora? Wstyd!

Klepnęli w marynarza i na niego padło a Pabianice do tyłu…

Czyżby Pan Jakubek po swoim ambitnym kierunku studiów szukał zajęcia?

Szuka w biznesie. Pewnie po to został politykiem. A z tym pajacem się pokazać na spotkaniu nikt nie chciał.