Strona główna Aktualności Z miasta Kto poskarżył się na zarobki?

Kto poskarżył się na zarobki?

0

Ktoś z pracowników Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Porszewicach sporządził pismo dotyczące fatalnych zarobków w placówce i grozi strajkiem personelu. 

Pismo z 16 października trafiło m.in. do przewodniczącego rady powiatowej, dyrektora PCPR i lokalnych mediów. W dokumencie opisana jest sytuacja pracowników domu dziecka, którzy nie mogą doprosić się podwyżki.

– Szanowny Panie Starosto pragniemy zadać pytanie, kiedy pracownicy otrzymają wynagrodzenie dające poczucie wdzięczności i godności za wykonywaną pracę – czytamy w piśmie.

Jak wynika z przesłanej korespondencji, pracownik rozpoczynający karierę w POW może liczyć na 2380 złotych brutto. Starsi stażem otrzymują 200-400 złotych więcej.

– Czemu nauczyciele, pielęgniarki są inaczej traktowani od nas wychowawców – pyta autor.

Pracownicy, którzy mają stać za sporządzonym apelem grożą nawet strajkiem w razie  niepodjęcia jakichkolwiek działań przez starostę.

Tymczasem jak dowiadujemy się w POW, wysłany został kolejny list.

– Dostaniecie drugie pismo, bo okazuje się, że pracownicy tego pierwszego nie pisali, nie utożsamiają się z tym – tłumaczy Arkadiusz Janicz, dyrektor POW w Porszewicach. – Wszyscy są oburzeni, że ktoś mógł coś takiego napisać w imieniu pracowników.

Dyrektor przyznaje, że rozmowy dotyczące podwyżek odbywają się jak w każdej firmie, ale nigdy nie było grożenia strajkiem. – Zarobki nie są jakieś bardzo dobre, ale też nie tak niskie, żeby w takich sposób walczyć o podwyżki – dodaj Janicz.

W POW w Porszewicach, do którego należy również placówka przy ul. Sejmowej, zatrudnionych jest 69 pracowników.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments