Piłkarze Jarosława Maćczaka w 13. kolejce okręgówki mierzyli się z sąsiadami z tabeli. Po porażce Zawiszy Rzgów z Głownem gracze GKS-u mieli okazję żeby awansować na trzecie miejsce w tabeli, ale do tego potrzebowali zdobycia trzech punktów.
GKS Ksawerów – Start Brzeziny 1:1 (0:0)

W pierwszej połowie okazję do zdobycia gola mieli między innymi Piotr Szynka i Daniel Dudziński. Byli piłkarze PTC nie potrafili jednak wykończyć swoich sytuacji i pierwsze czterdzieści pięć minut spotkania zakończyło się remisem 0:0. Po zmianie stron do siatki trafił inny z byłych fioletowych – Dawid Kaźmierczak. Wykorzystał on dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i dał gospodarzom upragnione prowadzenie.

Niestety dla ksawerowian prowadzenia nie udało się utrzymać do końcowego gwizdka. W 85. minucie spotkania rywale przeprowadzili skuteczną akcję, doprowadzając do wyrównania. Wynik ten sprawił, że to Start Brzeziny z 26 punktami na koncie, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wskoczył na podium okręgówki. Czwarty w tabeli jest Zawisza, a na piątą pozycję spadł GKS.

Kolejny mecz ksawerowianie rozegrają w przyszłą niedzielę o godzinie 13:00. Na boisku w Aleksandrowie Łódzkim podejmie ich Sokół II.

GKS: Rzeźniczak, Kubala, Górecki, Kaźmierczak, K. Rychta, Szynka, Wojtyniak, Telesiewicz, Jędrzejczyk, Dudziński, Rikszajd.

Na zmiany: J. Rychta, Ostalczyk, Stańczyk.