Pabianiczanie w 9. kolejce III. ligi podejmowali u siebie czerwoną latarnię z Włocławka. PKK99 z łatwością rozbiło rywali, odnosząc szóste zwycięstwo w sezonie.

PKK99 Pabianice – TKM Włocławek 113:53 (39:10, 21:11, 27:18, 26:14)

Podopieczni Arkadiusza Gralewskiego zaprezentowali zgromadzonej na trybunach publiczności prawdziwy pokaz umiejętności. PKK99 szybko weszło w mecz i po kilku minutach prowadziło już 12:2. W powiększaniu przewagi pomagało też to, że pabianiczanie kilkukrotnie trafiali do kosza za trzy. Nie dziwi więc fakt, że pierwszą kwartę wygrali oni przewagą aż 29 punktów. W drugiej partii nieco zwolnili, ale na przerwę i tak schodzili prowadząc wysoko 60:21.

Po zmianie stron nie zamierzali oni odpuszczać i dalej dominowali nad rywalami z Włocławka, którzy do tej pory meczu w lidze jeszcze nie wygrali. Szansę na ich zwycięstwo w tym spotkaniu także już prysły. Na przypieczętowanie zwycięstwa w ostatnich dwóch akcjach PKK w meczu Szczerkowski i Zawadzki popisali się celnymi trójkami i pabianiczanie wygrali ostatecznie aż 113:53.

W rundzie zasadniczej naszych koszykarzy czeka jeszcze jedno spotkanie. W przyszłą niedzielę zagrają na wyjeździe z drugą w tabeli Astorią Bydgoszcz. Później czeka ich walka o awans do II. ligi.

PKK99: Mik (13), Kociszewski (5), Zawadzki (12), Błoch (4), Grabowski (8), Szymański (12), Fabiszewski (6), Borowski (2), Sauter (4), Juniak (16), Jędrzejewski (8), Szczerkowski (23).