Strona główna Sport Koszykówka Koszykarki z porażką na inaugurację

Koszykarki z porażką na inaugurację

0

Pabianiczanki w pierwszej kolejce sezonu 2017/2018 pojechały na mecz do Aleksandrowa Łódzkiego. Po obiecującej pierwszej kwarcie później było już gorzej.

UKS SMS Basket Aleksandrów Łódzki – Grot TomiQ Pabianice 71:61 (12:21, 23:11, 15:12, 21:17)

Początek w naszym wykonaniu był świetny. Rywalki dotrzymywały nam kroku tylko do stanu 5:5. Później jednak udało nam się odjechać na 5:13. Wysokiej przewagi nie oddaliśmy już do końca partii. Drugą kwartę lepiej zaczęły gospodynie, zdobywając 9 punktów z rzędu. Zdołały one wyrównać stan gry na 21:21. Później toczyła się zacięta gra i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się niewielkim prowadzeniem Aleksandrowa 35:32.

Po przerwie nasze panie zdołały odrobić straty. W końcówce kwarty znów lepsze okazały się jednak rywalki które ponownie odjechały 50:44. Wszystko miało się więc rozstrzygnąć w ostatniej partii. Po dobrym początku z naszej strony Aleksandrów opanował sytuację i zachowywał bezpieczną przewagę wygrywając ostatecznie przewagą dziesięciu punktów.

W naszej drużynie najlepiej spisywały się Justyna Rudzka (16 punktów) i Magdalena Grzelak (14 punktów). Kolejny mecz już w przyszłą sobotę. Pabianiczanki podejmą na własnej hali Politechnikę Koronę Kraków. Początek meczu o 17:00.