Strona główna Aktualności Jesteśmy najlepsi w Polsce!

Jesteśmy najlepsi w Polsce!

0

Ponad pół miliona kilometrów przejechali pabianiccy rowerzyści, walcząc o zwycięstwo w ogólnopolskiej kampanii rowerowej „Kręć kilometry”. Udało się. Spośród 1189 miast, które przystąpiły do rywalizacji Pabianice uplasowały się na pierwszym miejscu!

W końcowym etapie konkursu cykliści ścigali się o najwyższe podium z Warszawą. Stolica, z 553 tys. 329 kilometrami, nie dała jednak rady pokonać Pabianic. Te „wykręciły” ich aż 558 tys. 668, a więc o ponad 5 tys. km więcej! Na trzecim miejscu znalazł się Międzychód (498 tys. 275 km), na czwartym Lublin (429 tys. 156 km), a listę laureatów zamknął Poznań (394 tys. 262 km).

„Kręć kilometry” to najbardziej rowerowa kampania w Polsce, którą organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Tegoroczna edycja była już szóstą. Pabianice przystąpiły do niej po raz drugi.

Nagrodą dla naszego miasta, a także czterech pozostałych ze zwycięskiej czołówki, będzie Allegro Tech Days – wydarzenie, w ramach którego zostaną zorganizowane pokazy najnowszego sprzętu technologicznego (m.in. dronów, segwayów, elektrycznych deskorolek), robotów (z klocków lego i czytających… w myślach), bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci oraz 24-godzinny maraton programowania dla specjalistów.

Sukces cyklistów jest tym większy, że w ubiegłym roku również znaleźli się w gronie najlepszych. Dzięki zajęciu przez nich trzeciego miejsca w Pabianicach pojawiły się nowe stojaki rowerowe.

O rowerzystach z Pabianic pisaliśmy też tutaj: https://epainfo.pl/kazdy-kilometr-na-wage-zlota/
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments