Strona główna Sport Koszykówka Koszykarki wytrzymały jedynie kwartę

Koszykarki wytrzymały jedynie kwartę

0

Pabianicki zespół pojechał na mecz 15. kolejki I. ligi do Sosnowca. Niestety, nasze zawodniczki do domu wrócą z nosami spuszczonymi na kwintę.

KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec – Grot TomiQ Pabianice 93:50 (25:22, 25:8, 17:15, 26:5)

Nasze dziewczęta wiedziały, że wyjazd do lidera tabeli nie będzie łatwą przeprawą. Grot zaczął jednak dobrze i po indywidualnej akcji Grzelak oraz dwóch trójkach autorstwa Grzelak i Kowalczyk mieliśmy wynik 2:5. Gospodynie wróciły na właściwe tory i prowadziły 13:9, ale świetną odpowiedź dała Natalia Danych, trafiając za trzy. Nasz zespół był nadal blisko remisu, ale końcówka kwarty należała do Sosnowca, który wygrał ją 25:22. W drugiej partii pabianiczanki tylko chwilę dotrzymywały rywalkom tempa, a później te zdobyły 8 punktów z rzędu i na tablicy było już 37:24. W końcówce pierwszej połowy Danych popisała się celną trójką, ale i tak nasze dziewczęta na przerwę schodziły przegrywając różnicą 20 punktów, przy stanie 50:30.

Po zmianie stron gospodynie nieco zwolniły tempa. Gra toczyła się punkt za punkt, ale nie był to dla nas korzystny stan rzeczy. Ostatecznie, przed ostatnią partią Sosnowiec powiększył swoje prowadzenie o kolejne dwa oczka. Czwarta kwarta to już zupełna dominacja naszych rywalek. Zaczęły ją one od zdobycia 11 punktów z rzędu i stało się jasne, kto wygra ten pojedynek. Przeciwniczki punktowały raz, za razem i ostatecznie zwyciężyły przewagą aż 43 punktów.

Tym samym 9. porażka w sezonie stała się faktem. Grot zajmuje 8. miejsce w tabeli i na razie raczej nie zanosi się na poprawienie tej pozycji. Kolejny ligowy pojedynek już w przyszłą sobotę. Pabianiczanki o godzinie 18:00 podejmą u siebie drużynę z Głuchołazów.

Grot: Danych (12), Kowalczyk (11), Szałecka (2), Szymańska (4), Boniecka (5), Martyna Dolewa, Szczygieł (2), Grzelak (14), Kirsz.