Strona główna Na sygnale Kryminalne Kontrolowali sklepy z dopalaczami

Kontrolowali sklepy z dopalaczami

7

1 lipca 2015 roku w ramach ogólnopolskich działań prowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną wspólnie z Policją na terenie województwa łódzkiego skontrolowano 13 obiektów spośród 22 wytypowanych. Pozostałych 9 obiektów było zamkniętych.

Akcja miała związek z wejściem w życie znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  – W wyniku przeprowadzonych działań kontrolnych na terenie Zgierza i Pabianic zabezpieczono  289 sztuk opakowań 16-stu różnych produktów. Zostaną one szczegółowo przebadane pod kątem substancji zagrażających zdrowiu i życiu ludzi, występujących również w załączniku do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, rozszerzonym o 114 substancji – mówi Joanna Kącka rzecznik KWP w Łodzi.

Z danych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wynika, że w ciągu pierwszych 5 miesięcy tego roku na terenie całego kraju potwierdzono blisko 2200 zatruć środkami zastępczymi (w województwie łódzkim – 543) i 9 przypadków śmiertelnych (żaden nie dotyczył naszego województwa).

Takie działania mają być systematycznie powtarzane.

 

REKLAMA
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niech biorą i zdychają

mam takie samo zdanie

Tak, ale sprzedaż tylko pełnoletnim.

Wreszcie rzundzuncy Kretyni wzięli się za mafie z dopałami,lecz ich opieszałość spowodowała śmierć kilkunastu chłopców a wiekszość wylądowała w psychiatryku

Jakoś dziwnie 9 było zamkniętych. Czy w tych 9 kontrole będą powtórzone? Czy wizyty są niezapowiedziane?

Nasze dzieci i dzieci naszych rodzin są kształcone a nie zostawione na pastwe siebie samych… Zacznijcie rozmawiać z dzieciakami a nie szukacie zaczepki i sprzedawców… Każdy bierze na własną odpowiedzialność i jak dzieciak coś zażywa to rodzice nie są winni???

Super ! Zabrali im tyle co sprzedają w godzine, to już prawie jak wygrać wojnę z dopalaczami taki sukces…