Strona główna Na sygnale Nakryła ich sąsiadka

Nakryła ich sąsiadka

0

Dzięki sąsiedzkiej czujności policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy włamali się do pomieszczenia gospodarczego i skradli metalowe elementy konstrukcyjne warte prawie 6000 złotych. Odzyskane mienie wróciło do rąk właściciela.

1 lipca 2015 roku w godzinach rannych dwaj pabianiczanie w wieku 37 i 47 lat dokonali kradzieżyna jednej z posesji przy ul. Granicznej w Pabianicach. Po wyłamaniu drzwi do pomieszczenia gospodarczego wynieśli na sąsiednią działkę elementy metalowe będące między innymi konstrukcją regałów magazynowych i sklepowych. Buszując w środku budynku uszkodzili przy tym inne cenniejsze przedmioty.

Przestępcze poczynania złodziei zauważyła mieszkająca nieopodal sąsiadka. Natychmiast o tym zdarzeniu telefonicznie powiadomiła właściciela, a ten policjantów. Dzięki sąsiedzkiej czujności i szybkiej reakcji mundurowych dwaj pabianiczanie trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymany 37-latek miał prawie 3 promile, a jego starszy kompan niecałe 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA