Strona główna Aktualności Z miasta Konopacka zarabia sporo więcej niż prezydent

Konopacka zarabia sporo więcej niż prezydent

3
Dominika Konopacka - prezes Pabianickiego Centrum Medycznego

Prezesi pabianickich spółek miejskich nie mogą narzekać. Właśnie opublikowali oświadczenia majątkowe. Zarabiają wielokrotnie więcej niż średnia krajowa.

Bez wątpienia najlepiej wiedzie się Dominice Konopackiej, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego. 36-letnia menadżerka zarobiła w ubiegłym roku ponad 184 tys. złotych brutto. To 18 tys, więcej niż w roku 2013. Nie gorzej mają prezesi innych spółek: Jarosław Habura, Florian Wlaźlak oraz Rafał Kunka.

Co ciekawe, prezydent Grzegorz Mackiewicz zarobi w tym roku niewiele ponad 128 tys. brutto. Przypomnijmy, że najniższa krajowa w Polsce to 1750 zł brutto, a średnia pensja wynosi 3942,78 zł brutto, czyli około 2800 „na rękę”.

Poniżej (pod zdjęciami w galerii) prezentujemy majątki pabianickich prezesów.

REKLAMA
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie znam dokonań tych ludzi ale myślę, że to normalne zarobki na takich stanowiskach. PCM to wielka instytucja. Odpowiedzialność za zarządzanie wielka, a zarobek 184tyś/rok brutto to niecałe 11tyś miesięcznie na rękę. Wiem, że jeśli większość zarabia 1500 to ta kwota oburza, ale takie są prawa rynku, nikt nie weźmie takiej posady np za połowę tej kwoty.

Oszczędności to pani prezes/menagier robi na ludziach zwalniając ich z PCM….ale może już niedługo wszak też siedzi na gorącym stołku. A długi i tak są w szpitalu….

11 tyś netto? Na takim stanowisku jak Konopacka prezesi zarabiają powyżej 20 tyś. Można to łatwo sprawdzić. Pewnie powinna pracować za średnią krajową? Dziwię się, że za takie pieniądze jeszcze chce się jej przychodzić do roboty i szarpać nie o swoje…