Strona główna Aktualności Kolejne akcje policji i kolejni nietrzeźwi. Rekordzista kierował służbowym autem

Kolejne akcje policji i kolejni nietrzeźwi. Rekordzista kierował służbowym autem

4
Zdjęcie ilustracyjne
Ostatnie trzy dni policjantów ruchu drogowego pabianickiej komendy to czas wytężonej pracy. Efektem są kolejne zatrzymane osoby, które wsiadały za kierownicę po pijanemu.

W miniony weekend, na terenie naszego powiatu, funkcjonariusze drogówki prowadzili akcję „Trzeźwy Poranek”. Policjanci każdego dnia w godzinach od 6:00 do 9:00 sprawdzali trzeźwość użytkowników dróg. Mimo, że to już kolejna akcja, wyniki zdają się mówić, iż ciągle są one potrzebne. W czasie akcji mundurowi ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących. Wszystkim zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania.

– Niechlubnym rekordzistą okazał się 53-letni mieszkaniec Pabianic, który podróżując osobowym fiatem został skontrolowany 7 sierpnia 2022 roku około godziny 7.20 na ulicy Smugowej – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Mężczyzna podczas badania miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Przypomnijmy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Inny charakter miały działania drogówki w dniu 8 sierpnia, gdzie w godzinach 6:00 – 14:00 na drodze ekspresowej S8, dokonali oni skrupulatnej kontroli dwóch autobusów przewożących dzieci na wypoczynek. Sprawdzeniu podlegał zarówno stan techniczny pojazdów jak i ilość przewożonych pasażerów. Ponadto każdy z kierowców został przebadany narkotestem oraz został sprawdzony ich stan trzeźwości. W obu przypadkach kontrola nie wykazała nieprawidłowości.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie wiedziałem że w Pabianicach jest ulica Smogowa

1,5 promila. Już nigdy nie powinien siąść za kierownicą.

Im więcej testów, tym więcej zakażeń i na odwrót, komuniści tego nie zrozumią

Tylko szury mogą sądzić, że ilość testów ma wpływ na ilość zakażeń.