Strona główna Aktualności Z miasta Jednym głosem w sprawie przejść

Jednym głosem w sprawie przejść

8

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Pabianickiego doszło do niecodziennego zjednoczenia. Radni PiS i PO zadeklarowali wspólną walkę o bezpieczeństwo mieszkańców.

Chodzi o wytyczenie dwóch nowych przejść dla pieszych, o które interpelowali radni Arkadiusz Jaksa Włodzimierz Stanek. Jedno z nich miałoby pojawić się na ul. Myśliwskiej, aby ułatwić mieszkańcom tamtejszych osiedli przedostanie się do leżącego po drugiej stronie marketu. Radny Stanek wnioskował o nie jeszcze za poprzedniej kadencji Rady.

Wniosek radnego Jaksy dotyczył zaś wytyczenia dodatkowego przejścia na ul. Grota Roweckiego. Według planu, ma ono być ułatwieniem dla mieszkających w blokach tuż przy targowisku. Obecnie, aby zgodnie z przepisami przejść przez ul. Grota Roweckiego muszą oni skorzystać z przejść przy ul. Narcyza Gryzla, lub przy skrzyżowaniu z Nawrockiego.

– Układ funkcjonalny chodników wymusza przejście w tym miejscu – zauważył podczas sesji radny PO. – Wytyczenie przejść podniesie bezpieczeństwo.

Jest to pierwszy od miesięcy przypadek, gdy radni tych ugrupowań, nie tylko zgadzają się co do konieczności podjęcia działań, ale również wzajemnie popierają swoje wnioski.

Obecnie trwają analizy stosowności wytyczenia przejść dla pieszych w obu lokalizacjach.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułKolejna szansa dla basenu. I lodowiska
Następny artykułWraca temat radnego Lesmana. Czy straci mandat?
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No z przejściem przy rynku to jakieś jaja są. Między przejściem Nawrockiego a przejściem przy Gryzla jest 120metrów. Czy Panowie radni chcą jeszcze bardziej sparaliżować ruch samochodowy w mieście? Zróbcie pasy najlepiej co 15metrów.

A co z przejsciem w okolicach Biedronki i przedszkola na Piotra Skargi ?

z przejściem przy rynku to przesada! jest skrzyżowanie z nawrockiego regulowane światłami. Jak jest zielone dla aut to zaraz hamują przy gryzla bo piesi lezą ( a i lezą teraz poza pasami to swoją drogą). dołóżcie jeszcze pasy z obydwu stron tej uliczki wewnętrznej naprzeciwko przystanku to co 6m będzie przejście. A ruch kołowy skierujcie z nawrockiego, bracką w gryzla niech omija deptak przed ryneczkiem…. Aha, nowo powstałą obwodnicę oczywiście obwarujcie znakami 20-30km/h, aby czasem na nowej trasie niebezpieczeństwa nagle nie powstały. I obowiązkowo przed każdym autem niech idzie pieszy z chorągiewką i latarką oznajmiając pieszym iż auto nadjerzdza jak… Czytaj więcej »

No nie. Uparli się z tym przejściem przy ryneczku. A jego lokalizacja jest bezzasadna, przy istniejących już przejściach. Są znane problemy z przejściami przy ul. Gryzla (oświetlenie), to ci ignoranci chcą dodatkowego przejścia, z którym zapewne wystąpią tożsame problemy.
Panowie Radni. Będziecie sadzić teraz przejścia co 20 metrów?. Ogarnijcie się do chol… i porzućcie ten idiotyczny pomysł !

Jaksa ty już dałeś popis bezmyślności przy budowie ronda, projektuj sobie przejścia u siebie w grajdole.

Parodia. Miejsce przemarszu świętych krów jest oddalone o 50 metrów od pasów przy Gryzla i o 70 metrów od świateł Roweckiego/Nawrockiego. Z drugiej strony rynku, przy Nawrockiego nie ma żadnego przejścia na odcinku 220 metrów i żaden radny nie jest zmuszony walczyć o przejście, więc musi być bezpiecznie.
Panie radny PO – skopiujcie „układ funkcjonalny chodników” (sic) z Nawrockiego na Roweckiego, przejście dla pieszych wypadnie Wam w okolicach Biedronki – za jednym zamachem zrobicie bezpieczne przejście przy ryneczku i pozbędziecie się problemów przy Gryzla. Parodia…

Ja bym poszedł o krok dalej. Przejście dla pieszych na całej długości od Nawrockiego do Narcyza Gryzla po co się certolić. Czy któryś z bezradnych zastanowił się nad tym, że przy większym natęzeniu ruchu kołowegozrobi się korek do „świateł” przy Nawrockiego i może sparaliżować ruch na tym skrzyżowaniu.
Naprawdę czy tak ciężko podejść do jednego lub drugiego przejścia te paredziesiąt metrów ?