Strona główna Na sygnale Kryminalne Kobiety w wieku 82 i 84 lata ofiarami rozboju. Napastnicy użyli gazu...

Kobiety w wieku 82 i 84 lata ofiarami rozboju. Napastnicy użyli gazu łzawiącego

3

Dwie seniorki zostały zaatakowane na łódzkiej Retkini 17 i 18 lipca. W znalezienie napastników zaangażowali się funkcjonariusze z III Komisariatu Policji łódzkiej komendy oraz policjanci z Komisariatu w Konstantynowie Łódzkim. 

Napastnicy byli bardzo brutalni, użyli gazu łzawiącego, a następnie siłą przewrócili kobiety i wyrwali im torebki. Seniorki zostały straciły również pieniądze, które miały schowane w odzieży wierzchniej.
Łódzcy policjanci prowadzili intensywne działania mające na celu ustalenie sprawców tego przestępstwa. Dzięki analizie zebranego materiału dowodowego stróże prawa wytypowali pojazd, którym poruszali się sprawcy. Z uwagi na fakt, iż zarejestrowany był na terenie Konstantynowa Łódzkiego mundurowi nawiązali kontakt z tamtejszą jednostką. Jak się okazało auto zostało skradzione.

Połączone siły wydziałów kryminalnych policji doprowadziły do ustalenia tożsamości przestępców.

Pierwszy z nich już 20 lipca 2023 roku został zatrzymany przez policjantów z Konstantynowa, którzy przedstawili mu zarzuty kradzieży pojazdu. Następnie zatrzymany został przewieziony na dalszy czynności do śledczych z retkińskiego komisariatu, gdzie usłyszał kolejny zarzut rozboju. Parę dni później zatrzymany został drugi z agresorów.
Podczas przeszukań ich miejsc przebywania stróże prawa znaleźli między innymi dokumenty pokrzywdzonych, ubrania w których dokonywali przestępstw oraz skradzioną Skodę Octavię.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Polesie podejrzani zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Sprawa ma charakter rozwojowy dalsze czynności w sprawie prowadzą śledczy z III Komisariatu Policji w Łodzi.

REKLAMA
Poprzedni artykułDni Konstantynowa Łódzkiego 2023: znamy gwiazdy imprezy
Następny artykułOpóźnienia w kursowaniu tramwajów. Była kolizja
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie namawiam do nienawiści……. POWIESIĆ W RYNKU, ALBO DAĆ POD „DOBRĄ CELĘ” TO TO SAMI SIĘ POWIESZĄ. SKU……SYNY.

Jakiej narodowości byli sprawcy?

Twojej