Strona główna Na sygnale Wypadki Kierująca zakleszczona w Volkswagenie. Strażacy wycinali dach

Kierująca zakleszczona w Volkswagenie. Strażacy wycinali dach

29
fot. Przemek Jach
Dwie kierujące zostały ranne w zderzeniu na niebezpiecznym skrzyżowaniu przy ośrodku zdrowia w Petrykozach. Jedną z poszkodowanych strażacy musieli wycinać z zakleszczonego wraku. 

Volkswagen i Audi zderzyły się tutaj około godz. 8.00. Policja ustala jak doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Audi jechała od strony Górki Pabianickiej i miała pierwszeństwo przed kierującą Volkswagenem, która jechała od strony Kudrowic.

W wyniku zderzenia Volkswagen przewrócił się na bok i uderzył maską w ścianę przychodni. Na pomoc poszkodowanym wybiegł personel z placówki. Niestety, nie było dostępu do kierującej z Volkswagena, której auto leżało na lewym boku. Aby wydostać kobietę z wraku strażacy wycięli dach. Z wstępnych ustaleń wynika, że ma uraz biodra. Do drugiej karetki trafiła kierująca z Audi. Obie zostały zabrane do szpitala.
Przejazd przez skrzyżowanie od strony Szynkielewa jest zablokowany.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ile mamy jeszcze czekać aż włodarze zrobią coś z tym skrzyżowaniem???? Ostatnio zdaje się że radny Robert Kraska obiecywał że zajmie się tym

Interweniował też Arkadiusz Jaksa, ale chyba bez efektu

No i znow wypadek na tym skrzyzowaniu.Nic sie nie zmienia,niedawno byla taka sama historia.

Znowu wypadek. W poniedziałek na tej drodze zginęła kobieta, jest piątek, a na skrzyżowaniu kolejna kraksa. Niedawno był tam wypadek z udziałem dwóch samochodów i rowerzysty (nie wiadomo czy rowerzysta przeżył – ktoś wie?), a teraz to… Miały być tam jakieś rozwiązania ale jak zwykle skończyło się na obietnicach.

Skasować tą drogę

Do wszystkich narzekających na skrzyżowanie – może po prostu należy przestrzegać przepisów drogowych i nie będzie problemu.

Proszę Pana czy jeździ Pan regularnie przez to skrzyżowanie? Droga podporządkowana od strony Kudrowic nie ma widoczności (zasłania budynek), lustro jest często zaparowane/zaśnieżone/poranne słońce oślepia i nic nie widać w efekcie żeby cokolwiek zobaczyć trzeba wjechać na środek skrzyżowania. Potrzebna jest tu zmiana organizacja zasad pierwszeństwa zgodna z dostępną widocznością. Czy ktoś musi tam zginąć aby to pojąć?

Nie sadze, by zmiana pierwszeństwa cokolwiek zmieniła. Dopóki ludzie nie zaczną tam przestrzegać przepisów będzie dochodziło do wypadków.

Chyba kolega Michał nie jeździł w górach samochodem gdzie skrzyżowania są często z mocną ograniczoną widocznością lub za agrafką 180 stopni i jakoś dziwnym trafem ludzie sobie radzą bez luster i to nie kiedy w warunkach zimowych. Skrzyżowanie jak każde inne, wystarczy być uważnym, mijam je kilka razy dziennie w różnych kierunkach i nie widzę potrzeby zmiany pierwszeństwa.

to zwolnij jak nie widzisz debilu

Będziesz przestrzegał aż padnie na kogoś z twojej rodziny mądralo i jak kogoś ci bliskiego straż będzie wycinała z samochodu, który stoi na dachu to zmięknie twoje przestrzeganie przepisów

Czyli co zrobić? Rondo? Świtała? Skrzowanie wielopoziomowe?

głupia uwaga, ale tacy zawsze mają wymówkę dla faktu, że sami nie przestrzegają przepisów

Robert Kraska SLD Koalicja Europejska jest w Zarządzie Starostwa Henryk Gajda były Wójt gminy Pabianice vice przewodniczący Powiatu No i nowy Wójt Wieczorek czy nie mogli by się spotkać i poprawić to „wspaniałe skrzyżowanie„”Czy dopiero gdy wypadkowi kolizji ulegną sami lub ich rodziny wezmą się do roboty Już czas panowie zagwarantujecie bezpieczeństwo ludzia

Jak jest coś nielogiczne to będą wypadki. Zmienić zasady, droga główna ma pierwszeństwo i tyle!!!

Która droga jest tam główna? No obu drogach natężenie ruchu jest podobne

Czy aby na pewno zawsze problemem jest droga? Na ilu kierowców przypada wypadek? Chyba nie każdy kierowca ma tam zderzenie. Może problem nie tkwi jak to się lubi mówić w trudnych skrzyżowaniach a w tym że za kierownice siadają ludzie po 20 godzinach nauki jak zdać egzamin….. a nie jak być dobrym Kierowcą? Znam to skrzyżowanie i nie znalazło by się nawet w pierwszej setce trudnych skrzyżowań…. jeżeli w ogóle można mówić że jest trudne…. Jest dobrze oznaczone ma znaki poziome i pionowe, natężenie ruchu dalekie jest od nawet średniego….. PROBLEM W TYM ŻE LUDZIE NIE PATRZĄ NA ZNAKI! No… Czytaj więcej »

Trudne nie jest ale dwie baby 😉 + prędkość + zaparowane lustro z rana + lekki brak wyczucia przodu auta i na prawdę nie jest trudno o zderzenie. A zmiany w pierwszeństwie rozwiązują ten problem. Ja bym tam zrobił równorzędne, wszyscy zwolnią i będą co najwyżej stłuczki

Pabianiczanin dobrze prawisz pomyśleć ile by było wypadków na tym skrzyżowaniu jak zmienili by pierwszeństwo. Ludzie tak nie patrzą na znaki a co dopiero po zmianie.

Zabrac prawo jazdy jak nie umie jezdzic i to dozywotnio

Tam trzeba zmienić pierwszeństwo! Powinno być równolegle z zabudowaniami, od strony Kudrowic w stronę Szynkielewa. To na pewno znacznie zmniejszyłoby ilość wypadków. Ktoś jednak się upiera, że pierwszeństwo musi być tak jak jeździ autobus MZK, który z resztą musi zjechać na przeciwny pas, żeby na tym skrzyżowaniu zmieścić się i skręcić w stronę Górki Pabianickiej. Tak właśnie to skrzyżowanie jak i inne w okolicy są remontowane – osobówka się zmieści, ale autobus, ciężarówka czy ciągnik z przyczepą już mają problem. Oczywiście politycy będą udawać aktywnych w tej sprawie i mówić, że zrobili wszystko co się da, bo przecież wysłanie maila… Czytaj więcej »

Kolejny wypadek na skutek braku przestrzegania przepisów. Znaki jednoznacznie pokazują, kto ma pierwszeństwo i należy się zatrzymać, aby sprawdzić czy samochód na drodze główniej nie nadjezdza. Nie ma czego zmieniać, kierowcy może powinni ponowić kurs prawa jazdy skoro nie znają takich podstaw i doprowadzają do tak groźnych wypadków. Skrzyżowanie jak każde inne, w mieście jest takich mnóstwo.

dobrze mówisz, karać bandytów

Skrzyzowanie jest ciasne (chodniki kosztem ulicy),niewidoczne (mur i zarosla).Naprawde trzeba wyjatkowo zwalniac i uważać. Czesto jeżdżę tam z duszą na ramieniu. Przeciez poniedzialkowa smierc kobiety wydarzyla sie kilkaset metrow nizej.Czy to tylko zbieg okoliczności?Uwazam,ze cala ta okolica po wybudowaniu obwodnicy zostala zapomniana przez wladze.Zero inwestycji,ale z przejazdu do Łodzi skrotem wielu korzysta. Nawet jedyny sklepik od roku zamknięty.Wstydliwy zakatek gminy Pabianice.

co oznacza „wyjątkowo zwalniać”? skoro nie ma widoczności a jest taki układ skrzyżowania to chyba należy zwolnić jeśli nic nie widać. a jeżeli tego nie rozumiesz to prawo jazdy powinni ci zabrać.

Kiedy wreszcie BEZRADNI i pseudo Policja, która nie ustąpiła mi pierwszeństwa na tym samym skrzyżowaniu kilka lat temu wezmą się do roboty ws. bezpieczeństwa na tym ch…..nym skrzyżowaniu!??????? Ruszcie się do roboty śpiące królewny!!!!!!!

Lepiej wzywać straż wycinać dachy stawiać płoty i grzebać ludzi niż zmienić to ch…ne łamane pierwszeństwo! brawo

BABY NA TORY

za wolno jechały, za wolno, trzeba szybciej zapierdala c