Zawodnicy Azymutu wzięli udział w ostatniej imprezie w ramach Klubowych Mistrzostw Polski w biegu na orientację w sezonie 2019 i osiągnęli znakomite rezultaty.

Klub z Pabianic rywalizując w pierwszej lidze wywalczył w klasyfikacji generalnej szóste miejsce w Polsce. Nie byłoby to jednak możliwe bez sukcesów indywidualnych. W stolicy województwa świętokrzyskiego najlepiej poradzili sobie Franciszek Krempiński (M12), Julia Krempińska (K16) oraz Tomasz Tkaczuk (M40), którzy zdobyli po dwa złote medale – w sprincie i na dystansie średnim.

Dwa srebrne krążki przywiozła do Pabianic Katarzyna Konc (K40), a jeden srebrny Jan Sztranek. Na najniższym stopniu podium w sprincie stanęli za to Konrad Płócienniczak (M20) oraz Piotr Krempiński (M40).

Niewiele do podium zabrakło Marii Pabich, która była czwarta na średnim dystansie i siódma w sprincie. Jej koleżanka klubowa Magdalena Jaśkiewicz w sprincie była ósma.

Coraz lepiej radzą sobie także młodsi zawodnicy Azymutu. Adam Wiśniewski zdominował bowiem rywalizację w najmłodszej męskiej kategorii (M10), zdobywając złoto w sprincie oraz drugie miejsce na dystansie średnim. Znakomicie poradziła sobie także Kalina Kowalczyk, która w kategorii K10 dwukrotnie uplasowała się na czwartej lokacie.

Teraz na zawodników pabianickiego klubu czekają Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lublinie, a później Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego. Azymut na pewno wywalczy na tych imprezach wiele medali.