Strona główna Aktualności Z miasta Kampania „Kręć kilometry” na finiszu. Jak wypadły Pabianice?

Kampania „Kręć kilometry” na finiszu. Jak wypadły Pabianice?

1
Zdjęcie ilustracyjne.
Fundacja Allegro All For Planet podsumowała wyniki ogólnopolskiej kampanii rowerowej „Kręć kilometry”. W tym roku Pabianice znalazły się poza podium, ale i tak możemy być dumni z osiągniętego wyniku.

Akcja jest organizowana cyklicznie i trwa pięć miesięcy – od początku maja do końca września. Dzisiaj zostali ogłoszeni zwycięzcy. Nasze miasto uplasowało się tuż za nimi – na czwartym miejscu. To efekt „wykręcenia” 302 tys. 428 kilometrów.

Powód do satysfakcji jest niemały, bo chociaż nie udało nam się dostać do pierwszej „trójki”, to wciąż bardzo wysoka pozycja. Zwłaszcza wziąwszy pod uwagę fakt, że do rywalizacji w zakończonej właśnie edycji przystąpiło aż 712 miast i że wyprzedziły nas te o znacznie większej liczbie mieszkańców. Kampanię wygrał Gdańsk (801 tys. 301 km), drugie miejsce przypadło Poznaniowi (568 tys. 501 km), a trzecie – Warszawie (554 tys. 891 km).

Pabianice przystąpiły do akcji po raz czwarty. Dotychczas za każdym razem stawały na podium. Ubiegłoroczna edycja zakończyła się trzecią pozycją. Przejechaliśmy wtedy 537 tys. 67 kilometrów.

Wszystkie sukcesy są efektem kręcenia kilometrów przez cyklistów skupionych w rozmaitych, lokalnych grupach rowerowych oraz tych, którzy wolą jeździć na dwóch kółkach indywidualnie.

REKLAMA
Poprzedni artykułWiceprezydent popiera wiceprezydenta i proponuje 5 zł za leki na receptę
Następny artykułPrzejazd wyremontowany w połowie. Kierowcy zdziwieni
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W tym roku nie była akcja wystarczająco promowana, byłem na kilku rajdach w naszym mieście i nikt nie powiedział żeby włączyć aplikacje ….