Pabianiczanka Justyna Rudzka, która jeszcze niedawno występowała w barwach PTK Pabianice, znalazła się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski do lat 20. 

Justyna jakiś czas temu postanowiła nadać swojej karierze większego tempa i zmieniła barwy klubowe na zespół GTK Gdynia. Jak widać trenerzy naszej kadry bacznie przyglądają się jej poczynaniom i podoba im się to, co prezentuje na parkiecie. Znalazła się ona bowiem w gronie trzydziestu jeden kadrowiczek. Wśród nich jest także wiele dziewcząt grających poza granicami naszego kraju, zatem wybrano najlepsze z najlepszych.

Decyzje trenerów nie dziwią, bo już 3 sierpnia tego roku nasza kadra rozpocznie w Czechach zmagania w mistrzostwach Europy do lat 20 dywizji A. Polki zmierzą się w grupie z gospodyniami, a także ze Szwedkami i Rosjankami. Nasze koszykarki spróbują poprawić wywalczone ostatnio 12. miejsce. Tytułu bronić będą za to Hiszpanki.

Do czasu mistrzostw nasza reprezentacja będzie jeszcze miała kilka zgrupowań oraz konsultacji i to po nich trenerzy wyłonią ścisłą kadrę, która wystąpi w mistrzostwach Europy. Mamy nadzieję, że Justyna przekona do siebie sztab i pomoże naszemu zespołowi w walce o tytuł najlepszej reprezentacji starego kontynentu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments