Strona główna Styl życia Jurata – jak spędzić urlop? Co warto zobaczyć i gdzie nocować?

Jurata – jak spędzić urlop? Co warto zobaczyć i gdzie nocować?

0

Jurata to słynna miejscowość turystyczna położona na Półwyspie Helskim. Jej położenie pozwala nam spędzić czas w obecności Morza Bałtyckiego, a jednocześnie odpocząć od zgiełku codziennego życia. Jurata to nie tylko dostęp do pięknych plaż, ale również świetna baza wypadowa, dzięki której bardzo łatwo zwiedzimy Władysławowo, Hel czy inne miejscowości w obrębie unikalnego w skali kraju półwyspu.

Na pewno warto rozważyć tę miejscowość w swoich planach urlopowych. Szczególnie że nadaje się ona do spędzenia czasu zarówno w lecie, jak i w zimie (w szczególności dla miłośników sportów wodnych, ale nie tylko). Miejscowość słynie ze swojej przyjazności wobec turystów i nie będziemy mieć tutaj problemu ze znalezieniem noclegu, ale również otrzymamy dostęp do bazy gastronomicznej.

Jurata – co warto zobaczyć?

Jurata to przede wszystkim miejscowość nadmorska. Wielu zwolenników plażowania i pływania spędzi na tych atrakcjach cały swój pobyt w Juracie. I ciężko się dziwić takim decyzjom, szczególnie przy tych piaszczystych plażach i błękicie morza.

Miejscowość to jednak coś więcej niż tylko leżenie na słońcu. Miejscowość wyróżnia się piękną przyrodą, a bujne zarośla przypominają często krajobrazy znane nam z krajów basenu Morza Śródziemnego. Deptak występujący w Juracie jest równie imponujący, jak ten z Sopotu, a jednocześnie nie ma na nim aż tylu osób, więc można lepiej skupić się na obecności morza. Koniecznie trzeba się przejść po centrum miasta, żeby poczuć jego klimat.

Obowiązkiem jest zobaczenie zachodu słońca. Ten widok zapierał dech w piersiach turystów w czasach, gdy Jurata była najbardziej ekskluzywną miejscowością turystyczną w Polsce. Zachód słońca pozostał taki sam, ale obecnie apartamenty Juraty nadają się na każdą kieszeń, mimo że nadal reprezentują wysoki poziom. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest park linowy.

Bardzo ważną zaletą tego miejsca jest okolica, w jakiej się znajduje. Warto potraktować je również jako bazę wypadową do pobliskich: Jastarni, Helu czy Władysławowa. Pozwoli to urozmaicić wypoczynek turystycznym klimatem Władysławowa czy rybą po helsku podawaną właśnie w miejscu, z którego to danie pochodzi.

Gdzie znaleźć nocleg w Juracie?

Jurata jest miejscem pod każdym względem przystosowanym na turystów. Bez problemu okaże się przed nami oferta gastronomiczna regionu oraz nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego zakwaterowania.

Apartamenty Juraty słyną ze swojej bliskości względem morza, a jednocześnie charakteryzują się odpowiednim standardem i elegancją. Zakwaterowanie w Juracie nie jest już jednak tak drogie, jak lata temu. W walce o turystów ceny mieszkania znacząco się obniżyły, dając w tej sposób okazję każdemu do spędzenia relaksujących chwil, których cena nie przerazi nam po powrocie.

Jurata to idealne miejsce na spędzenie urlopu. Łączy w sobie piękno plaż, błękit morza i jednocześnie daje odpocząć dzięki swojej roślinności. Nadmorski klimat to coś, co każdy powinien poczuć, a dodatkowo Jastarnia jest umiejscowiona pomiędzy Władysławowem a Helem, więc idealnie pozwoli na chwilę zmienić klimat, żeby później po powrocie rozkochiwać na nowo.

Apartamenty na wynajem w Juracie znajdziesz na stronie https://www.blueapart.pl/apartamenty/jurata

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments